Nejlepší životní investicí je podle většiny lidí partner, rodina a vzdělání. Tou nejhorší pak bývalý partner. V případě milenky nebo milence se investice vyplácí jen podle 42 procent lidí. Ukázala to sonda do života českých občanů Asociace pro kapitálový trh.

trojice

Pestrý sexuální život má podle svých slov téměř polovina (48%) dotázaných. Nespokojena je s ním třetina dotázaných. Jedno je ale jasné. Investice do sexuálního partnera pozitivně ovlivňuje celkovou životní spokojenost. A to platí jak z pohledu peněz, tak i času. Průměrná měsíčně investovaná částka do sexuálního partnera se přitom přibližuje tisícikoruně. Ti, kteří investují do partnera méně než 200 Kč měsíčně, jsou prý v životě výrazně méně spokojeni.

Nejčastější formou investice do partnera je vědomý úsměv a polibek – ten každý den dá partnerovi plných 66% lidí. Přibližně stejný počet dotázaných absolvuje se svým partnerem alespoň jednou týdně společnou večeři. Ze srovnání milenec/milenka versus stálý životní partner vychází z pohledu investic jednoznačně hůř první zmíněná osoba. Přibližně třetina respondentů by za ni neutratila ani 100 Kč měsíčně.

A co nejlepší či nejhorší investicí pro vás?

Reklama