nn

Příčinou je narušení přirozeného poševního prostředí, a tím snadné pomnožení choroboplodných zárodků na sliznici vagíny. Potíže může zapříčinit mnoho okolností. Rizikové je například užívání antibiotik, nesprávně provedený „výplach“ pochvy, některé choroby jako třeba cukrovka, koupání v infikované vodě, sexuální styk, nebo užívání společných šaten bez dodržení hygienického minima.

Jak poznat zánět a mykózu?

Většina zánětů a mykóz pochvy se projevuje výtokem. Jeho vzhled je určen druhem bakterií nebo kvasinek, které potíže způsobily. Dalším příznakem je pálení, svědění, bolesti při pohlavním styku, sliznice poševního vchodu a pochvy bývají zarudlé. Že se jedná o pohlavně přenosnou záležitost, netřeba ani zdůrazňovat. Sexuální partner, u kterého se objeví zánět žaludu, by měl podstoupit stejnou léčbu jako žena. Pozná ji podle zarudnutí, svědění a páchnoucího výtoku z předkožkového vaku.

Co pomůže?

jenamazolDobrá zpráva je to, že nemusíte hned pospíchat k lékaři, ale pro začátek stačí zamířit do lékárny. Zde si můžete na své trápení koupit osvědčený vaginální krém Jenamazol, který byl donedávna pouze na lékařský předpis. Obsahuje látky působící proti některým původcům poševních zánětů hlavně z řady kvasinek, ale i s účinností proti některým bakteriím.

Do pochvy a všech slizničních záhybů se vpravuje pomocí speciálního aplikátoru a lze jej nanést i na oblast zevního genitálu. Je výhodou, že Jenamazol mohou používat i muži. Je totiž nutné, aby se léčili oba partneři, protože jinak vznikne takzvaný ping pong efekt, kdy bude jeden přenášet nákazu na druhého. K ústupu potíží dochází obvykle již po prvním nanesení, do pěti dnů není po původcích problémů ani památky. Pokud se však příznaky zhoršují nebo do pěti dnů neustoupí, je potřeba vyhledat gynekologa.  

Na co dát pozor?

·         Jenamazol, 2% vaginální krém, může snížit bezpečnost antikoncepčních metod jako jsou spermicidy, kondom nebo pesar. Tento vliv je dočasný a přetrvává pouze v době léčby.

·         Léčení nemá být prováděno těsně před nebo během menstruace.

·         Sexuální partner by měl také podstoupit léčbu, a to nejen pokud má příznaky infekce. Léčba obou sexuálních partnerů předchází vzniku opakované infekce (reinfekce).

·         Při zhoršení příznaků vyhledejte lékaře a konzultujte s ním další léčbu.

·         Léčba jedním balením vaginálního krému Jenamazol 2% (3 dny) je obyčejně dostačující k odstranění mykotické infekce. Pokud je to ale nutné, je možné cyklus ještě jednou opakovat.

·         Příznaky se obvykle podstatně zlepší po 3-4 dnech od zahájení terapie a vyřeší se kompletně krátce poté. Pokud ne, navštivte lékaře.

·         Při léčbě trichomoniázy je nutná současná léčba vhodnými antibiotiky podle doporučení ošetřujícího lékaře.

·         Pokud se výše uvedené příznaky vyskytnou u pacientky poprvé, měla by se poradit s lékařem.

·         Jestliže se potíže opakují častěji než čtyřikrát do roka, je lepší navštívit gynekologa.

·         Přípravek se nesmí používat u dívek do 12 let, v těhotenství  a v období kojení, nebo se vždy předem poradit s lékařem. Léčba by také neměla být prováděna během menstruace. Více informací hledejte nawww.Jenamazol.cz nebo u svého lékaře či lékárníka.