Není tajemstvím, že různé mykózy související se zánětem pochvy jsou nejčastější příčinou návštěv žen v gynekologické ambulanci. V současné době existuje mnoho faktorů, které mohou zásadním způsobem ovlivnit poševní mikroflóru. K jejímu narušení vedou změny v hormonálních poměrech organizmu související s věkem, výživou, hygienickými návyky, koupáním na veřejných koupalištích či v bazénech, způsobem antikoncepce, hormonálním a imunitním stavem organizmu, užíváním léků, stresem, atd.

Opomíjeným, ale velmi důležitým opatřením je prevence vzniku zánětu pochvy. Spočívá v pravidelných gynekologických prohlídkách a v používání kvalitních prostředků intimní hygieny.

Účinným pomocníkem prevence při každodenní péči o intimní oblast jsou speciální přípravky intimní mýdlo Intima Altermed a vaginální gel Femisan Altermed z řady Altermed pharma_line.

Intimní krémové mýdlo Intima od Altermedu je speciální prostředek pro intimní hygienu, které svým složením a účinkem poskytuje jedinečný komfort intimní hygieny ženy. pH 4,5 zaručuje kyselé prostředí, výrazně omezuje průnik a množení patogenních mikroorganizmů. Použité látky změkčují a zvláčňují pokožku. Snižují její vysychání a limitují osídlení škodlivými mikroorganizmy. Kyselina mléčná zaručuje obnovení a udržení fyziologického pH.

Quiona - rýže Inků má zklidňující a zvláčňující účinky na podrážděnou a citlivou kůži. Výtažky Quiona dodávají pokožce přirozenou vlhkost a celé spektrum výživných látek, proteinů, aminokyselin a přírodního vitaminu E.

Triclosan působí proti bakteriím, plísním a kvasinkám.

Je vhodný i pro osoby s velmi citlivou sliznicí.

Vaginální gel Femisan z řady Altermed pharma_line využívá jedinečných přírodních antiseptických a antimikrobiálních vlastností čajovníku australského (tea tree oil). Dále obsahuje kyselinu mléčnou, která snižuje pH poševní sliznice a pomáhá obnovovat a udržovat její přirozené mikrobiální prostředí. Upravuje a obnovuje stav přirozené mikroflóry nutný pro zdravou pochvu.

Femisan gel je nepostradatelný při udržování intimní hygieny ženy při nebezpečí infekce v exponovaném prostředí, horku, před a po koupání v bazénech a přírodních koupalištích, při změně sexuálního partnera, při příznacích poševního diskomfortu, jako je svědění atd. Může se použít i jako lubrikační gel.

Pokud vás zajímá ještě něco víc o kosmetice Altermed, navštivte jejich stránky www.altermed.cz

Reklama