Používáte správné prostředky intimní hygieny?

 

Intimní hygiena hraje v životě dívek a žen významnou roli — přispívá k celkovému příjemnému pocitu, spokojenosti s vlastním tělem a bezproblémovému sexuálnímu životu. Zvláště důležitá je v období menstruace, kdy se žena stává náchylnější k zánětům. Menstruační krev způsobuje narušení přirozeného mírně kyselého prostředí intimních partií, čímž ubývá kyselina mléčná v pochvě. Tak může dojít k přemnožení nežádoucích mikroorganismů, způsobujících následně různé nepříjemné pocity a záněty.

 

Kyselina mléčná – přirozená ochrana

Účinnou ochrannou bariéru intimních partií vytváří samo ženské tělo, které prostřednictvím tzv. laktobacilu produkuje kyselinu mléčnou. Ta vytváří přirozené mírně kyselé prostředí, podporuje zdravou bakteriální flóru, a chrání tak intimní partie před infekcí.

 

Narušení přirozené rovnováhy a příčiny zánětů

Přirozená obranyschopnost intimních partií může být snadno narušena – v období menstruace, menopauzy, v těhotenství, ale také užíváním antibiotik nebo hormonální antikoncepce, používáním menstruačních tamponů, při návštěvě sauny, bazénu nebo fitness. K narušení přirozeného mírně kyselého poševního prostředí mohou přispívat i stres, únava, pohlavní styk, a dokonce i pravidelná hygiena při používání nevhodných přípravků (pěnové koupele, parfémované sprchové gely, zásaditá mýdla).

Tomu lze předejít např. volbou vhodného spodního prádla a zejména správně prováděnou intimní hygienou při použití takového prostředku intimní hygieny, který podpoří rovnováhu poševního prostředí, a tím přirozeně chrání.

 

Intimní hygiena má své jméno: Lactacyd

Přípravky intimní hygieny Lactacyd Femina s obsahem kyseliny mléčné (emulze, kapesníčky - balené jednotlivě nebo v ekonomickém balení - a jemná pěna) pomáhají obnovovat a udržovat přirozené mírně kyselé prostředí intimních partií, posilují jejich obranyschopnost proti infekcím a zmírňují i případné svědění, pálení, bělavý výtok nebo zápach.

Lactacyd je určen pro dívky a ženy každého věku a doporučuje se ho používat každý den.

 

www.lactacyd.cz