V poslední době nás provází palčivé horké počasí, které sice vítáme, pokud jsme někde u vody, ale může nám přinést i řadu nepříjemností.
V takovém horku, jaké panuje nyní, musíme dbát nejen na dostatečný přísun tekutin a ochranu své pokožky před slunečními paprsky, ale také dbát na zásady intimní hygieny. Nebezpečí infekční nákazy nám hrozí nejen díky těsnému oděvu, ale také při koupání ve vodních nádržích, kde neproudí voda.

Máme pro vás několik zásadních rad, které se týkají intimní hygieny:
Intimní místa by se měla umývat ráno i večer - úplně stačí čistá voda, případně mýdlo s neutrálním pH (5,5), nebo gel pro intimní hygienu. Parfemovaná mýdla mohou změnit pH v pochvě, a tím způsobit vznik infekčních onemocnění. Pochva by se neměla nikdy vyplachovat - ani vodou, ani jakýmikoliv roztoky či bylinnými výluhy. Platí totéž, co v případě používání silných mýdel: poruší se vnitřní poševní prostředí.
Vyhněte se těsnému oblečení.
Těsné oblečení nebo těsné spodní prádlo dává zelenou bakteriím, které mohou přispět v pochvě k rozvoji zánětu. Těsné kalhotky, silonky, džíny a veškerá neprodyšná umělá vlákna vytvářejí ideální prostředí pro jejich nežádoucí množení. Těsné oblečení navíc lehce způsobí pocení, může dřít a tím dráždí pokožku. Proto udržujte oblast genitálií v čistotě a vzdušnou.

V horkých dnech, pokud se koupete, nezůstávejte dlouho v mokrých plavkách. Vlhké, uzavřené prostředí pomáhá množení nepříjemných bakterií.
Kvalita vody v přírodních nádržích, kde neproudí voda, může také přispět ke vzniku nepříjemného výtoku.
Kalhotky je nutné měnit každý den, i když se neznečistí. Na povrchu textilie ulpívají bakterie, které nejsou vidět pouhým okem. Ty jsou zdrojem možné nákazy. Tyto bakterie se množí a chovají velmi rozpínavě, pokud kalhotky nosíte déle než jeden den.

Zdaleka ne každý výtok z pochvy musí signalizovat, že se jedná o infekci.
Téměř každá žena pozoruje výtok - jedná se o běžnou činnost těla srovnatelnou s pocením. Množství výtoku je velmi individuální. Výtok se přirozeně objevuje i v průběhu menstruačního cyklu.
Větší pohodlí v takových případech může zajistit použití slipové vložky.
Ty, díky své struktuře, zabraňují udržování vlhkosti u těla, umožní cirkulaci vzduchu a spodní prádlo se neznečistí.

Náš tip: Slipové vložky Lidie – hygiena za dostupnou cenu

Pro spotřebitelky, které mají v oblibě značku Lidie, je hygiena velmi důležitá.
Ženy, které upřednostňují lehké slipové vložky Lidie, hledají moderní jednoduché produkty, se kterými se mohou cítit pohodlně a svěže po celý den!

Lidie patří už dlouhodobě mezi tradičně oblíbené a cenově dostupné značky v kategorii dámské hygieny.
Tenké slipové vložky ve výrobkové řadě značky Lidie jsou ideálním produktem, který doplňuje péči o každodenní hygienu současné ženy a dodává pocit dokonalého zdraví a čistoty.
Slipové vložky Lidie jsou velmi vhodné k používání na začátku nebo na konci Vaší periody!

V obchodě slipové vložky značky Lidie poznáte podle jejich zeleného obalu - v balení Normal 25 kusů ve dvou velikostech a v balení Deco Box 50 kusů.