Zkušenostmi i lékařskou praxí je ověřeno, že mnohá mýdla, gely a další kosmetické přípravky nevyhovují všem ženám. Značka Dove se rozhodla doplnit portfolio výrobků osobní hygieny o nový přípravek k dennímu používání - Dove intimní sprchový gel, který je svým složením uzpůsoben potřebám žen všech věkových kategorií.


Až do 19. století nebyla intimní hygiena známým pojmem. Aristokracie i poddaní tento nedostatek nahrazovali používáním nejrůznějších vonných olejů, balzámů a parfémů, které měly maskovat nepříjemný tělesný zápach coby důsledek nepravidelné hygieny. Mytí se provádělo u toaletních stolků v ložnici, koupání v přenosných vanách v převlékárnách. Zvrat nastal až v 19. století, kdy vznikaly dnešní koupelny a začínalo se nosit první spodní prádlo.

V dnešní době, kdy je každodenní hygiena samozřejmostí, se stále více mluví o potřebě specifické péče o intimní partie. Řada žen ví, že časté mytí „intimních míst“ mýdlem více škodí, než prospívá. Důvod je jednoduchý. Všechna běžná mýdla jsou zásaditá (alkalická), a proto ženám nejsou doporučována. Pro udržení zdraví intimních partií je důležité používat kosmetické přípravky obsahující kyselinu mléčnou, která udržuje kyselé prostředí v rozmezí pH 3,3-4,5. Mnoho zánětů a gynekologických problémů tak může vznikat z nesprávné hygieny, používání nevhodného mýdla či přípravků do koupelí, nemluvě o nošení těsného a neprodyšného oblečení.

Gynekologové doporučují umývat se 2x denně, nejlépe prostředkem, který obsahuje kyselinu mléčnou. Každodenní výměna spodního prádla je samozřejmou součástí péče.

Nový Dove intimní sprchový gel obsahuje kromě kyseliny mléčné i čistě přírodní extrakty z květu pomerančovníku a z vilínu japonského. Vilín japonský se často používá v kosmetických výrobcích, jako jsou krémy či mýdla. Má uklidňující účinky a zároveň působí jako látka „svíravá“. To znamená, že v místě účinku zahustí, až srazí, povrchní vrstvu bílkovin a sníží překrvení. Květ pomerančovníku obnovuje ochrannou kyselou vrstvu pokožky a stimuluje regeneraci buněk. Kombinace těchto dvou látek zaručuje ženám jemnou a zklidňující péči.


„Dove respektuje potřeby svých spotřebitelek, a proto vyvinul intimní sprchový gel, který chrání přirozené pH těchto partií,“ říká Eva Pilátová, brand manažerka Dove.

Od září si můžete zakoupit Dove intimní sprchový gel ve 250 ml balení, za doporučenou maloobchodní cenu 94,90 Kč ve všech dobrých drogeriích, hypermarketech a lékárnách v ČR. Výrobek je klinicky a dermatologicky testován.

Reklama