Zhruba 39 tisíc návštěvníků, kteří se na výstaviště sjeli z více než 125 zemí světa, se na místě dozvěděli vše o nejnovějších výrobcích v oblasti PET sortimentu. Z České republiky se akce účastnila také společnost VAFO PRAHA, přední výrobce krmiv pro psy a kočky, která vyváží do 66 zemí světa. Ta na veletrhu představila hned několik nových produktů a v rámci virtuální prohlídky provedla zájemce po zcela nové a světově unikátní továrně na mokrá krmiva v Chotovinách.
5b03f03c1065dobrazek.jpg

 
5b03f026a1aafobrazek.jpgV Norimberku proběhl 35. ročník Interzoo, světového veletrhu PET byznysu. Akce, která trvala celkem 4 dny (8. – 11. května), se zúčastnilo 1 989 prodejců z 66 zemí světa. Oproti minulému ročníku vzrostl počet vystavovatelů o 9 procent. 74 procent návštěvníků pocházelo ze zahraničí, a to především z Itálie, Španělska, Francie, Velké Británie, Nizozemska, České republiky, Číny a Polska.

Trh s PET sortimentem jednoznačně prosperuje. „Růst veletrhu Interzoo je odrazem pozitivního vývoje na mezinárodním trhu s domácími zvířaty, který v loňském roce vzrostl na více než 98 miliard eur,“ uvedl na tiskové konferenci Norbert Holthenrich, předseda Německého sdružení Pet Trade & Industry (ZZF).

Interzoo navštívilo také VAFO PRAHA

Z České republiky se na veletrhu představila i společnost VAFO PRAHA, výrobce krmiv pro psy, kočky a hlodavce. „Interzoo je pro nás klíčovou událostí a letos byl ve znamení velkého množství novinek. Naše prezentace se za roky proměnila z malého stánku v troufám si říci jednu z technologicky a designově nejzajímavějších expozicí. Podařilo se nám virtuálně převést naší zbrusu novou továrnu na mokrá krmiva z Chotovin přímo do Norimberku,“ říká s úsměvem marketingový ředitel společnosti VAFO PRAHA Martin Šámal. Dále doplňuje: „Poprvé jsme vystavovali společně s německou společností Allco, která je loňskou zahraniční akvizicí VAFO. Oba stánky byly ve stejném designu a přes uličku propojeny světelným mostem. Veletrh nám dává možnost setkat s našimi zahraničními partnery, německými kolegy a zároveň získávat kontakty na nové trhy,“ potvrzuje význam akce.
5b03f0472e203obrazek.jpg
 
Stánek VAFO, který zabíral plochu 210 m2, se pro letošní ročník dočkal nového konceptu dávajícího prostor ukázat každou řadu krmiv s jejím příběhem. Unikátem byla také virtuální prohlídka továrny v Chotovinách, kterou navštívilo přes 200 zájemců. Společnost se na veletrhu v Norimberku rozhodla předvádět téměř výhradně novinky, kterých přivezla hned několik. Mottem účasti na veletrhu bylo „Some like it Fresh, tedy Někdo to rád čerstvé“. Díky nejmodernějším výrobním technologiím totiž VAFO dokáže přidat do granulí až 40 procent čerstvého masa.
5b03f0598fd1cobrazek.jpg
 
Prezentovanými novinkami byly inovovaná řada salámů Brit Premium Sausage a Brit konzervy pro psy z Chotovin, relaunch prodejní stálice Brit Premium pro psy s podílem masa navýšeným až přes 50 procent, řada Brit Fresh, veterinární diety Brit pro psy i kočky a rozšíření řady Carnilove o pochoutky a fresh výrobky.
5b03f006dd0b7obrazek.jpg