Už v minulých vydáních jsme se zlehka dotkli problematiky interrupce, která byla dost diskutována. Chtěla jsem psát na toto téma a myslím, že nastal ten správný čas. Potvrdila mi to i aktuální „drsná kampaň na potraty“, kterou jste už  možná zaregistrovali.


Interrupce- věčně živé téma


Otázka nechtěného těhotenství je stará jako lidstvo samo. Vývojem společnosti se pochopitelně zdokonalila i oblast medicíny, která v některých státech přistoupila na legalizaci interrupcí. Tak jako všechno to, co je kontroverzní, i zde se vytvořily dva extrémní proudy názorových orientací: interrupce zakázat, nebo interrupce povolit.


Drsná kampaň na potraty

Svůj striktní názor před několika dny vyjádřila organizace Hnutí pro život. Neznámý dárce organizaci poskytnul 5 milionů korun na billboardovou kampaň, která bojuje proti potratům.

Na billboardu najdete ruku plodu po interrupci provedené v desátém týdnu těhotenství, která je utržena kousek za zápěstím. Pod tímto obrázkem se nachází optimistický obraz, který představuje mladé lidi. Obraz je doprovázen textem ,,Žiješ, protože tě tví rodiče chtěli.“

Fotografie plodu po interrupci:

Obrázek 1: interrupce v 8. týdnu těhotenství

Obrázek 1: interrupce v 11. týdnu těhotenství

Obrázek 2: interrupce v 22. týdnu těhotenství

Většina české populace na kampaň reagovala pobouřeně. Experti na reklamu se vyjádřili, že kampaň je na české poměry drsná, předpokládají, že lidi osloví. Politici se jednoznačně shodli v tom, že stát by neměl zákonem potraty omezovat.

Jen pro informaci uvedu, že počet potratů v české republice už 18 let klesá - ve srovnání s rokem 1998 klesl 4,5krát a loni bylo nejméně potratů v porevoluční historii - 25tisíc.


K dnešnímu tématu přikládám i obrázky, které jsem našla na stránkách organizace Hnutí pro život.


Jaký je váš názor na interrupce?
Jste pro, nebo proti?

Co si myslíte o státech, kde není interrupce legalizována?
Nechali byste si nechtěné dítě?

Jaký je váš názor na „drsnou kampaň“ a organizace typu Hnutí pro život?
 
Vaše názory a postřehy posílejte na adresu o životě: redakce@zena-in.cz   

Příspěvky odměníme speciálním přípravkem Juvelin, pro komplexní výživu kůže J
Tak pište!!!  

Reklama