Máte přehled o kulturním dění? Ani nemusíte. Nová Alternativa TV ho má za vás a vy se jen můžete podívat třeba na videa, podle kterých si vyberete, kam zajít do divadla. A nejen to. Díky novému projektu se mohou virtuálnímu publiku prezentovat všichni umělci bez rozdílu.

 

Současnost přeje originálním internetovým projektům a díky stále se rozšiřujícímu počtu připojených lidí vznikají nové platformy a v návaznosti na to uživatelské komunity. Stačí připomenout kolosální úspěchy, kterých za poměrně krátkou dobu dosáhly stránky YouTube nebo MySpace. Velká síla pozornosti je tradičně věnovaná všemu, co souvisí s hudbou filmem a v návaznosti s módou a  životním stylem.

 

Kromě zahraničních serverů se i u nás začínají objevovat zajímavé weby, a jedním z nich jsou nové multimediální stránky Alternativa TV. Jsou doslova čerstvou novinkou, na síti fungují teprve pár dní, ale zdá se, že mají před sebou slibnou budoucnost.

 

V první řadě překvapí širokým záběrem, který uspokojí milovníka hudby, divadla, nezávislého filmu nebo třeba divadla. Kde jinde se vám poštěstí shlédnout ukázky z různých zajímavých představení, udělat si tak konkrétní obrázek a případně potom do některého divadla vyrazit?

 

Ředitel Alternativa TV Miroslav Polák k tomu říká: „Snažíme se mapovat co nejvíc premiér, je tady množství vynikajících souborů, spousta báječných představení, které stojí za to dostat do povědomí lidí. Chtěli bychom, aby se naším prostřednictvím dozvěděli, o co přichází, když na tu živou kulturu nechodí, a aby je to také nalákalo.“

 

Podle Poláka je internet stavěný pro aktivní lidi, kterým není cizí vidět věci naživo a kteří si na nějaké vystoupení rádi zajdou.

 

Chcete se dozvědět o zajímavé vernisáži nebo nahlédnout do magazínu o všem, co se v domácích kulturních sférách děje? I to vám Alternativa TV umožní. „Chceme dát lidem šanci, aby se mohli seznámit s celým spektrem kulturních počinů, kterým se obvykle mediální pozornosti nedostává. Sami jsme jakožto tvůrci překvapení, jak kvalitní věci se nám dostávají do rukou.“

 

„Prvním impulsem byla muzika. Všichni víme, že tady nikdo moc nehraje původní českou muziku, natož aby vysílal klipy. Je tady pár skupin, které tlačí velké vydavatelství, a jinak nikdo nemá šanci. Je trapné, že ani dvacet let po revoluci tady neexistuje původní česká hitparáda, což fungovalo i v 60. letech,“ doplnil Polák.

 

Do budoucna se Alternativa TV nebrání ani vlastní produkční činnosti jako je vlastní festival a podobně. Zdá se, že na domácí alternativní scénu vplula pěkná štika.

 

„Chtěli jsme vytvořit prostor, který pojme věci víc komplexně. Chtěli jsme tím širokým záběrem de facto uzavřít určitý kruh. Vedle hudby a divadla jsme nechtěli opominout ani výtvarné umění, film nebo amatérské video. Nebráníme se rozšíření do dalších odvětí, třeba architektura by byla také k věci. To všechno je ve vývoji a čas ukáže,“ tvrdí Polák.

 

Nový web si můžete prohlédnout na www.alternativatv.cz. Uvidíte, že na něm najdete spoustu zajímavého materiálu.

 

Jak se vám Alternativa TV líbí? Kdy jste byli naposledy v divadle, chodíte vůbec? Znáte někoho, kdo by se mohl na Alternativa TV také prezentovat?

Reklama