S nápadem založit si internetovou zpovědnici přišel bývalý pracovník americké „linky důvěry“ již před více než dvěma lety. Nyní jeho sbírka čítá přes 200 tisíc tajemných dopisů. Webové stránky Franka Warrena z Marylandu navštíví měsíčně čtyři miliony uživatelů, čímž se zpovědnice řadí mezi deset nejnavštěvovanějších blogů světa.

 

Do Warrenovy poštovní schránky dorazí každý týden téměř tisícovka pohlednic s nejrůznějšími vzkazy. Autor zpovědnice z došlých vzkazů vybírá z každé strany něco – objeví se humor, sex, filozofie nebo také lítost. Dvacet nejzajímavějších je pak umístěno na internetovou stránku postsecret.com, kde se mohou setkat s tisíci reakcí.

 

Autor blogu vydal k tomuto tématu již třetí knižní sbírku plnou anonymních vzkazů a po celých spojených státech pořádá také výstavy. Všechny peníze, které na těchto akcích získá, posílá Warren sdružením prevence proti sebevraždám.

 

Pisatelé na adresu zpovědnice posílají různá tajemství. Například: „Raději přecpávám svého psa než sebe“, „Neřekl jsem svým rodičům, že jsem volil Obamu a že už nevěřím v Boha“, „Vždycky jsem chtěl vykrást banku“.  

 

Jak se vám nápad líbí? Poslala byste mu také své tajemství?

Reklama