rtenka-velkx.jpgFoto: Shutterstock

Na jedné straně se snažíme povzbuzovat navzájem, abychom se milovaly takové, jaké jsme. Abychom byly spokojené se svým tělem. Na druhé straně se čas od času na sociálních sítích objeví podivné výzvy, které mají dokázat, zda jsme dokonalé.
 
Stále jsou mezi námi tací, kteří si myslí, že dokonalé tělo je hubené tělo. Na což poukazuje i nový trend, který se nedávno začal šířit po sociálních sítích. Výzva, kterou započala třiačtyřicetiletá zpěvačka a herečka Chen Shu z Číny, pobízí ženy, aby se pokusily postavit a udržet rtěnku na své klíční kosti. Čím štíhlejší žena je, tím vystouplejší má klíční kost, a tím pravděpodobnější je, že budete schopná výzvu splnit.

Foto: Instagram

Zatímco Chen Shu udržení rtěnky na klíční kosti považuje za „dovednost“, mnoho dívek v tom vidí spíše důkaz krásy a dokonalého těla. V komentářích se pak vyjadřují, že by chtěly být štíhlé jako čínská herečka. Příspěvek, který Chen Shu zveřejnila na čínské sociální síti Weibo, se stal virálním a během 24 hodin jej vidělo téměř 200 milionů lidí.
 
Podobná výzva proběhla sociálními sítěmi v roce 2015, kdy se ženy předháněly v tom, která na klíční kosti udrží minci. Podle tehdejšího průzkumu VoucherCodesPro například třetina britských žen přiznala, že chtějí mít výrazné klíční kosti, protože to považují za ideál krásy. Vliv sociálních sítí a celebrit na vnímání krásy a dokonalosti ženského těla je v tomto ohledu poněkud znepokojující. 

Reklama