shutterstock-1177555162.jpgFoto: Shutterstock, grandmilenial styl

Aby byly milovníci designu schopni držet s trendy krok, vydává online designová platforma Modsy výroční zprávu o trendech plnou předpovědí o tom, co bude v následujícím roce v domácnostech populární. 

Mohlo by vás zajímat: Hřejivý a útulný interiér u vás doma. Inspirujte se výběrem doplňků

Grandmilenial styl jde vstříc atmosféře jedinečných domovů

Takzvaný grandmileniální styl kombinuje moderní design a dekor, který byste spíše očekávali v domě vašich prarodičů. Právě tento styl převezme v roce 2021 pomyslný trůn evropského designu. Od prvků jako jsou květované tapety až po háčkované dečky na zeď. Jde o styl, který si oblíbila mladá generace. Ta se v něm cítí komfortně, ale není to jediný důvod, proč si mileniálové ujíždí na designu, který vypadá jako po babičce.

Bez-nazvu.jpg
Foto: Modsy

Mohou za to nové seriály, kterých především za poslední rok zhlédli desítky. Když se budeme dívat pozorně a tentokrát na chvíli vynecháme dějovou linku, všimneme si, že mají jedno společné. Většina z postav bydlí v útulných domech s výrazným interiérem, podobající se tradičnímu britskému stylu nebo také tradičním hotelovým pokojům. Tapety, vyšívané polštáře, perské koberce či sametové závěsy. Nutností jsou i různé druhy starožitností od retro telefonů, které už slouží jen jako dekorace až po sošky s loveckou tématikou. Generace vyrůstající v devadesátých letech se ráda vrací po designové stránce k minulosti, a snaží se najít možnost jak mít nadčasovou, udržitelnou domácnost, která bude ale zároveň velmi osobní. Interiéry ze seriálů přímo vybízí k inspiraci. Výhodou je, že spoustu kousků můžete sehnat v bazarech a starožitnictvích.

shutterstock-307220870.jpgFoto: Shutterstock

Barvené stěny zpátky na scéně

Zatímco předchozí léta vládly na stěnách v interiérech neutrální tóny, teď se vrací zase barvy. Ty by měly být k vidění na celých zdech i stropech. Trend je prý inspirován touhou odpojením se od vnějšího světa a vytvořit si domov, který bude co nejvíce osobní, útulný a pozitivní.

Chcete-li přidat barvu do prostoru, ujistěte se, že jste přemýšleli o tom, kterou místnost a jakou barvu si vyberete. I když může barva vypadat ve vzorníku skvěle, uvědomte si, jak by mohla ovlivnit to, jak se v prostoru budete cítit. Intenzivní barvy v ložnicích nebo kancelářích by vás mohly rozptylovat od spánku či práce.

Mohlo by vás zajímat: Vytvořte si domácí oázu klidu ikigai v japonsko-skandinávském stylu

shutterstock-661580473.jpg
Foto: Shutterstock

Světlejší dřevo porazí tmavé

Pokud nejste příznivcem staré školy, rozhodně se vás bude týkat změna trendu ve dřevě. Ať už půjde o rustikální světlý dub nebo skandinávskou borovici, dřevo se světlejšími tóny nahradí tmavší a střední odstíny. Výhodou je, že světlé dřevo se snadno sladí s ostatními prvky a vytváří moderní vzhled, a to i v útulných prostorách stylizovaných do takzvané staré školy.

shutterstock-1428269729.jpg
Foto: Shutterstock

Lidé si v posledních letech oblíbili minimalismus ve skandinávském a japonském stylu, což má za důsledek úplnou proměnu preferencí. Zatímco dříve bylo v módě spíše dřevo tmavé, nyní už zákaznice spíše sáhnou po těch nejsvětlejších kouscích.

Reklama