To je možné díky propojení jeho jednotlivých částí v dokonalý celek. Výsledkem je maximální důraz na vaše zdraví a komfort a na co nejefektivnější provoz bytu či budov

Inteligentni-Bydleni-Schneider-Electric-1-778x200.jpg

Co je KNX?
 
KNX je celosvětový standard, který byl vyvinut pro systémy automatizace budov. Umožňuje jednotný systém regulace všech technologií v budově jako je zejména topení, chlazení, větrání, rekuperace, osvětlení a řady dalších. Více na www.inteligentni-bydleni.cz/vyhody 

Díky chytré domácnosti  můžete jednoduše ovládat klimatizaci, topení, osvětlení nebo vířivku. Nemusíte proto vstávat z pohovky a dokonce nemusíte být ani doma. Celý systém může být propojen s mobilní aplikací, kterou spustíte v mobilu, tabletu nebo na PC. Kompletní řadu výrobků pro KNX nabízí společnost Schneider Electric. Více na www.inteligentni-bydleni.cz/cena-systemu
 
S čím vám může pomoci „chytrá domácnost“? Systém, který propojí soustavu vašeho domácího zařízení a zajistí úkony, na které byste mohli zapomenout. Zbaví vás stresu, ušetří čas, bude vás bavit.  Vše podle vaší volby zařídí a vy si jen zkontrolujete, že je vše zajištěno. Na co takový systém můžete v domácnosti využít? K čemu by se vám mohl hodit?

Regulace teploty

Ráno se probudíte do teplého domova, v noci se ale teplota automaticky ztlumí, abyste měli při spánku příjemný chládek. Pokud nebude nikdo doma, systém nastaví úsporný režim. V létě může klimatizace hlídat rozdíl venkovní a vnitřní teploty. Spoustu dalších výhod chytrého vytápění a chlazení oceníte díky těmto funkcím: individuální teplota pro každou místnost, režimy, časové plány, vzdálený přístup, ochranné funkce.

teplota.png

Osvětlení

Světlo dokresluje pohodu a „teplo“ Vašeho domova. Intenzita a barva světla má navíc přímý dopad na duševní rozpoložení člověka během dne, a proto je třeba s nimi pracovat. Systém dokáže osvětlení sám regulovat podle denní doby, takže například při noční návštěvě toalety rozsvítí světla jen natolik, abyste viděli na cestu, ale nebyli oslněni. Senzory pohybu jsou samozřejmostí inteligentní domácnosti.

osvetleni.jpg

Žaluzie a rolety

Chytrá domácnost hlídá úroveň jasu a pomocí žaluzií tlumí ostrý sluneční svit. Venkovní žaluzie mají pozitivní efekt na energetickou úsporu domu. Zamezují přehřátí interiéru v létě a zároveň vhodně podporují vytápění v zimě. Meteostanice automaticky ochrání stínící techniku domu před poškozením silným větrem. Inteligentní systém taky pozná, kdy se setmí, a sám zatáhne žaluzie. Odpadávají Vám tak starosti se zvědavým sousedem.

zaluzie.jpg

Ventilace a rekuperace

Každý obyvatel domu produkuje velké množství oxidu uhličitého (CO2) a vodní páry. Pro zdravou domácnost plnou energie je však nutné zajistit dostatečnou výměnu vzduchu. Chytrý systém pravidelně měří kvalitu vzduchu a sám automaticky vyvětrá. V horkých letních dnech zase oceníte pasivní chlazení, které dům vychladí přes noc, aby přes den nemusela běžet klimatizace.

ventilace.png

Správa energií

Chcete mít přehled o spotřebě energií ve Vaší domácnosti? Skončete s nešetrným plýtváním a používejte chytré elektroměry, vodoměry a měřiče spotřeby plynu. Využíváte fotovoltaické panely pro výrobu elektrické energie nebo solární panely pro ohřev vody? Zjistěte, kolik Vám tato investice již ušetřila. Vše budete mít jako na dlani ve Vašem mobilu nebo tabletu.

spravaenergii.jpg

Multimédia

Multimédiální systém dokáže ruku v ruce s osvětlením vytvořit jedinečnou atmosféru Vašeho domova. Stiskem jednoho tlačítka se obývací pokoj může změnit třeba na filmový kinosál. Ovládání je jednoduché, a to díky přehlednému zobrazení jak v mobilních zařízeních, tak na nástěnných ovladačích. Při neočekávaných situacích, jako jsou například narušení objektu, zaplavení nebo požár, využije inteligentní domácnost multimediální systém a okamžitě Vás upozorní.

multimedia.jpg

Bazén

Chytrý systém zařídí, aby byl Váš bazén vždy včas připraven. V dostatečném předstihu začne ohřívat vodu, aby byla teplota přesně taková, jakou máte rádi. Doba chodu čističky je spočítaná v závislosti na teplotě vody, vzduchu a intenzitě slunečního svitu. Systém správně dávkuje čisticí chemii a k ohřevu vody vhodně využívá solární kolektory.

bazen.jpg

Wellness

Chcete si dát po návratu z náročného dne saunu? Pro chytrou domácnost to není žádný problém. Saunu si zapnete vzdáleně přes mobilní telefon nebo počítač a relaxovat můžete začít ihned po návratu domů. K odpočinku si samozřejmě pustíte příjemnou hudbu z multimediálního systému.

Elektromobil

Elektromobily se pomalu stávají běžnou součástí našich silnic. Chcete, aby byl Váš dům připraven na nový trend nebo aby za Vámi mohl přijet na návštěvu přítel s elektromobilem a dobít baterie? Inteligentní systém myslí i na to. Podle potřeby nabíjení vhodně kombinuje různé energetické zdroje, aby pomohl snížit náklady. A pokud musíte zase brzy vyrazit na cesty, tak zajistí, aby auto bylo nabité přednostně.

elektromobil.jpg

Zabezpečení

Elektronický zabezpečovací systém (EZS) je nezávislé zařízení, které musí splňovat příslušné normy a legislativu. Nicméně je vhodné ho zapojit do systému chytré domácnosti, které bude předávat užitečné informace.

Kamerový systém

Jednou z výhod inteligentní domácnosti je jednotný styl a systém ovládání. Příkladem je jednotná vizualizace, do které lze velmi jednoduše integrovat pohledy z jednotlivých kamer. Ty můžou být nainstalované vně i uvnitř objektu.

Závlaha

Chytrý systém dokáže spočítat potřebné množství vody pro závlahu trávníku nebo skleníku. K zavlažování používá zásobník dešťové vody. To vede k hospodárnějšímu provozu, který je šetrnější k životnímu prostředí.

Ostatní technologie

Řídicí systém chytré domácnosti založený na mezinárodním standardu KNX umožňuje začlenění dalších technologií a funkcí, které zde ještě nejsou uvedeny. Podmínkou je podpora otevřených komunikačních protokolů, které využívají například přístroje Schneider Electric. Další variantou pro integraci je využití standardních digitálních a analogových vstupů a výstupů. Pro více podrobností se neváhejte obrátit na naše technické odborníky.

Přínosy inteligentního systému

Díky inteligentnímu bydlení ušetříte spoustu času a energie rutinními činnostmi, jako jsou větrání, nastavování teploty, změna intenzity osvětlení a další. Nechte svůj domov fungovat jako celek a pracovat pro Vás.

Výhodou chytrého řešení založeného na standardu KNX je decentralizovanost a tedy i robustnost. Uživatel může vybírat ze stovek dodavatelů, kteří nabízejí kompatibilní přístroje. To zaručuje dlouhodobé využití technologie bez nutnosti častých inovací. Kompletní řadu výrobků pro KNX nabízí společnost Schneider Electric.

Více na www.inteligentni-bydleni.cz/cena-systemu

Reklama