První příspěvek k úklidovému tématu dorazil od čtenářky Tany M. Kdo podle ní zvládá bordel? Inteligenti. Souhlasíte, milé čtenářky?

Jste puntičkář, nebo bordelář?

Kolem sebe mám dost přátel, kamarádů, kamarádek. Každý člověk je jiný. Někdo se vyžívá v úplné sterilitě, někdo má rád jen pořádek, někdo, a to většinou lidé inteligentní zvládají bordel. Když jsem pracovala v nemocnici, tak jsem měla kolegyni Marcelku, která byla puntičkářkou do slova i do písmene. Marcelka byla postižená chorobným úklidem a pořádkem tak, že pravítkem rovnala boty v botníku.aby byly ve stejné rovině. Když ráno odcházela do práce převlékla peřiny a vyluxovala celý byt. To vše se opakovalo po návratu z práce. Znovu úklid celé domácností. V práci měla pořádek ve věcech jaký jsem nikdy neviděla. Knížky, písemností, tužky seřazené podle velikosti.Když si při příchodů do práce rovnala kabát na věšák používala centimetr ,aby byl kabát, a kalhoty v přesném úhlů na ramínků. Hrůza až hraničící s mánií.. Hrníčky na kafe byli seřazené podle barev a odstínů v regálů, který 3x denně čistila. Marcelka puntičkářka, byla symbolem pořádků, bílého sterilního pláště. Pak jsem měla jinou kamarádku, která když něco hledala, musela ze stolu odstranit tuny knížek, nedopalků od cigaret, a když si chtěla sednout, musela odstranit zbytky použitého nádobí. Jeden extrém proti druhému. Já razím zlatou střední cestu, protože vím, že nic se nemá přehánět. V bytě nic moc nemám. Knížky, pěkné moderní obrazy, postel , počítač a dva banánovníky pravé. Takže není co uklízet. Hezký den se zlatou střední cestou.

Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne dnes zní „Vztah k pořádku: Bordelář vs. puntičkář“

Jaký je váš vztah k pořádku, respektive nepořádku? Jste bordelář, nebo puntičkář?

Odpovídejte mi na tuto otázku e-mailem do redakční pošty (viz kontakt níže). Odpověď samozřejmě můžete okořenit nějakou pikantní historkou a vlastní zkušeností. Pokud chcete získat krásný dárek, rozepište se více, protože šanci na odměnu za příspěvek k dennímu tématu budou mít pouze ty z vás, jejichž příspěvek bude alespoň tak dlouhý, jako je tento odstavec. A co můžete získat? Oním krásným dárkem jsou teploučké zelené papučky (důchodky), rukavice-chňapka a modré tričko k seriálu Přešlapy.

Reklama