Tohoto hesla se ze zásady drží čtenářka Bokul a její rodinka je spokojená. Přečtěte si čtenářčinu krátkou a výstižnou pravdu...

Jste inteligentní? Určitě ano. Potom nechápu, proč uklízíte. Podle hesla čtenářky Bokul byste měla bez problému zvládnout jakýkoli chaos a nepořádek...


Milý Jakube, vážené ženy-in!

Nevím, zdali dnes bude IN býti vzornou hospodyní, která něco jako bodelkoutek nikdy nepřipustí a nebo naopak. Já jsem se rozhodla napsat krátkou a výstižnou pravdu. Manžel by Vám to potvrdil... někdy to u nás vypadá, že bordelkoutek je všude, kam se podíváš.

Je to ostuda, nejsem na to hrdá, ale je pravda, že díky menšímu množství úložných prostor (skříně, šuplíky) a mé zálibě kochat se minulostí je opravdu u nás o pořádek nouze. Nutno totiž podotknout, že úklidovým faktorem číslo jedna je můj syn, kterému budou za pár dní 3 roky, kterému když svěřím papíry na malování, udělá z nich odpad podobný tomu, co vyrábí skartovačka bez potřeby je nejdříve pomalovat.

V kuchyni jsem si zřídila přepravku na letáky. Poslední dobou jsem už z těch letáků tak otrávená, že je přinesu, hodím do bedny a stále se přesvědčuji, že se do nich podívám. Některé stačí skartovat synáček a já se zlobím, protože jsem si je nepřečetla, další vyhazuji já...

Ovšem nejlepší a největší bodelkoutek je pracovna, o které moje maminka říkala, že je to nejhezčí místnost v baráku. Ovšem do té doby než jsme se nastěhovali. Pracovna sice není příliš velká, ale na útulnosti ji ubírají krabice s knihami (které jsem recenzovala nebo vyhrála), zásoby nepoužitelné kosmetiky (nechápu, proč ji někomu výhodně neprodám, když ji sama neuživím), nějaké ty obaly od perspektivních výrobců (mohla by být přeci soutěž :-D), vysavač, srolovaný koberec (poté, co se třikrát namočil díky naší pračce).

Co dodat?

Jsem ostuda našeho baráku. Kdyby u nás uklízel manžel, sice bych nikdy nic nenašla, nikdy nic ve spotřebitelské soutěži nevyhrála, ale prý by tu bylo krásně. Jak je u nás teď? Nevím, ale manžel chodí domů a říká, že mě furt miluje... takže jediné, co mi chybí ke štěstí je robotický vysavač. Sice jsem si pro něj s celou rodinou minulý týden jela, ale odešlo nám po cestě auto a byli jsme rádi, že jsme se aspoň vrátili domů.

Rodinka k pohledání. Nevím, zdali se nás drží štěstí nebo nepořádek, ale já se ze zásady držím hesla:

„Inteligent zvládá chaos.“

(Neberte si ze mně příklad. Čistota půl zdraví... :-) A lepší než bodelkoutek jsou kamna, kam ty věci jde průběžně přikládat s tím rozdílem, že už je nikdy nenajdete v původním stavu.)

Bokul

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 17. ledna 2011: Domácí bordelkoutek

  • Máte doma bordelkoutek?
  • Jak řešíte neskladný nepořádek?

Tentokrát si budeme povídat o uklízení, respektive o neuklízení. Zajímá mě, za jaké místo se doma stydíte - tedy zda-li máte doma nějaký bordelkoutek. Pokud budete chtít a mít odvahu, můžete ho nejen popsat, ale i vyfotit. Pokud ale budete posílat potku, prosím jen o jeden snímek! Pokud chcete získat krásný dárek, totiž krásný balíček Pur, ve kterém mimo jiné najdete i přípravek Pur 3xACTION se skvělou dezinfekční a odmašťovací silou, zasílejte své příspěvky k tomuto tématu nejpozději 17. 1. 2011 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

pur

Reklama