Sáhněte místo po telefonu po Mozkovně od Albi, skvělé zábavě nejen na cesty. V novém konceptu Mozkovna najdete spoustu hlavolamů, rébusů a hádanek, které vám pomůžou otestovat prostorovou představivost či organizační a pozorovací schopnosti. Mozkovna je tu proto, abyste procvičovali i ty části mozku, které v běžném životě spí. Navíc některé produkty z Mozkovny testuje a doporučuje Mensa České republiky.

Knihy, kvízy nebo třeba rébusy jsou určené pro jednotlivce, kteří se s nimi pobaví doma i na cestách. Užije si je ale i skupina přátel nebo rodina. Díky praktickému balení jsou ideální na cestování. Hledáte originální dárek pro své blízké, který jim dá více, než jen chvilkovou radost? Pořiďte jim Mozkovnu!

Z nabídky Mozkovny si můžete vybrat:

IQ fitness: Luštíte rádi šifry nebo vás baví počítání? Máte vizuální představivost a baví vás řešit graficky zpracované rébusy? Vynikáte v logických hádankách? Fascinují vás optické iluze? Hry IQ Fitness z řady Mozkovna nabízí něco pro každého. Karetní úlohy s 50 zadáními mají celkem 5 různých obtížností a doporučuje je i česká Mensa. Cena v prodejnách Albi: 249 Kč. V prodejnách Albi nebo na eshop.albi.cz od 18. 6. 2019.
5d25af932df9eobrazek.png

Podívejte se na video

Lušťovky jsou netradiční slovní rébusy, ve kterých hledáte skryté slovo. Fungují na principu rozkládání slov - na každé kartě najdete části jednoho slova ukryté v obrázku. Pokud zjistíte, jaké vztahy mezi sebou části slov mají, odhalíte řešení. Uhádli byste například, že spojením ilustrace sovy a písmene Z vznikne slovo „výraz“?
Cena v prodejnách Albi: 149 Kč. V prodejnách Albi nebo na eshop.albi.cz od 15. 8. 2019.
5d25afb4d788dobrazek.png

Tajemná schránka je skříňka ze dřeva, do které můžete schovat drobný dárek. Skříňka je zároveň hlavolamem, kterému musí obdarovaný nejdříve přijít na kloub, aby zjistil, jaké překvapení na něj uvnitř čeká. Otvorem ze strany krabičky můžete dovnitř vhodit plochý předmět (mince, přívěsek), nebo můžete krabičku podle návodu otevřít, vložit větší předmět a poté ji znovu zavřít.
Cena v prodejnách Albi: mini 249 Kč, velká 299 Kč. V prodejnách Albi nebo na eshop.albi.cz od 18. 6. 2019.
5d25afe3c11beobrazek.png

Chytré bloky zabaví každého nadšeného lušťovkáře, který si rád láme hlavu nad různými typy rébusů. Vybírat můžete z bloků s rébusy a hádankami nebo s různými druhy křížovek. Součástí Chytrých bloků je i obyčejná tužka, takže si do úloh můžete vpisovat postupy či potřebné poznámky. Díky kroužkové vazbě můžete odtrhávat listy, které jste již vyluštili.
Cena v prodejnách Albi: 149 Kč. V prodejnách Albi nebo na eshop.albi.cz od 15. 7. 2019.
5d25aff5abaf9obrazek.png

Více inspirace na videu

50 rébusů do kapsy - Prověřte svůj mozek a zamotejte si mysl s kapesními hádankami 50 rébusů do kapsy. V malé krabičce na vás čekají vizuální, jazykové, logické a matematické úkoly. Obtížnost kartiček je různá, takže si na své přijdou zkušení řešitelé i úplní nováčci. Každá krabička obsahuje, jak sám název napovídá, 50 kartiček s rébusy.
Cena v prodejnách Albi: 199 Kč. V prodejnách Albi nebo na eshop.albi.cz od 18. 6. 2019.
5d25b0071fab6obrazek.png

Tangram je jedním z nejznámějších hlavolamů na světě. Hra je původem z Číny a přispívá k rozvoji kognitivních funkcí, jako je pozornost, koncentrace, pohotovost a prostorová představivost. Základním úkolem hry Tangram je sestavení čtverce. Další variantou hry je skládání různých tvarů podle zadání na kartičkách. Hra obsahuje celkem 24 karet se zadáním v různých obtížnostech. Skládat Tangram můžete také podle své fantazie a ostatní mohou hádat, co tvary představují. Při skládání musíte použít všechny dílky a žádné se nesmí překrývat. Ze 7 dílků Tangramu můžete zkombinovat stovky různých tvarů.
Cena v prodejnách Albi: 299 Kč. V prodejnách Albi nebo na eshop.albi.cz od 18. 6. 2019.
5d25b01a3f2cfobrazek.png
5d25b03571e9eobrazek.png

Reklama