Zdravím všechny na Žena-in a taky přispěju svou troškou...

Věřte nebo ne, ale já se kvůli jednomu snu i vdala! Chodila jsem dlouhá léta s jedním - no, však jsem o něm kdysi psala. Babička mu neřekla jinak než Ženich ze Svatební košile. Já jsem sice věděla, že to není ono, ale z jakéhosi trucu a zakomplexovanosti jsem se s ním nebyla schopna rozejít. Omlouval mě snad jenom věk - chodili jsme spolu od 15 - a moje nezkušenost. V době, kdy už jsem měla skutečně rozum brát i podle občanky -  a on se stále nedostavoval - přišel na návštěvu můj dávný kamarád z dětství, se kterým jsem kdysi taky "chodila", no, žádné velké chození to nebylo, ale dostala jsem od něj první pusu v životě.

Přišel do situace, kdy jsem seděla v obýváku já, máma a ten můj ženich. Návštěva mi vyrazila dech, protože z obyčejného kluka se stal velice pohledný mužský, ve vojenské uniformě, hodnost, vyznamenání... mohla jsem na něm oči nechat. Ale protože jsem byla pořád zatvrzelá, tak jsem mu nafoukaně představila svého tehdejšího přítele, trošku jsme všichni pokecali a on se pak rozloučil, že mu končí opušťák. Dělala jsem sice že nic, ale v duchu mě to žralo. Máma řekla jen jedno slovo: "Vidíš?!" Viděla jsem.

A následující noc se mi o návštěvě znovu zdálo. Byl to sen přímo instruktážní - probíhal v něm rozchod i nová láska. Po procitnutní jsem si ale uvědomila, že nemám na svého vysněného žádný kontakt a on je někde přes celou republiku. Přece nebudu obvolávat vojenské posádky!  Byla jsem zoufalá. Ke svému dosavadnímu příteli jsem hodně ochladla, ale pořád jsem nevěděla, jak mu to říct.

Po týdnu se ale stala neuvěřitelná věc - s tím, o kterého jsem tolik stála, jsem se nečekaně potkala na náměstí, byl v našem městě něco vyřizovat. Slovo dalo slovo a už jsme věděli, že k sobě patříme. Pak už jsem nečekala ani den a svému příteli oznámila rozchod. Brali jsme se po roce. S mužem, kterého jsem si vysnila, jsem strávila víc než 20 let v manželství, než dostalo takové trhliny, že skončilo. Ale to už je jiná pohádka :-).

Gerda


Jo, vojáci, chlapci jako jedle, na ně je hezký pohled. A jak dovedou zatočit s osudem. Ale sen jste poslechla a myslím, že ráda. I když ten konec nebyl takový, jaký byste si asi přála.
Změnil sen vaše rozhodnutí?
 

Téma na čtvrtek:
SNY A PŘEDTUCHY

Zdají se vám sny?
Jaké jsou?
O čem nejčastěji sníte?

Splní se to, co se vám zdá?
Máte předtuchy, které se vyplní?
Nespěte, napište!

redakce@zena-in.cz

 


Reklama