Sérii deseti diskusních kulatých stolů k ženským tématům představí od dubna Institut pro ženy v Ostravě, Čadci a Žilině. Ke kulatým stolům byly přizvány ženské osobnosti z celého Česka jako europoslankyně Jana Bobošíková nebo manželka premiéra Pavla Topolánková.

Institut pro ženy chce zorganizováním série deseti kulatých stolů vyvolat diskusi na ženská témata v Moravskoslezském kraji a Žilině. K takovým patří například slaďování pracovního a osobního života, péče o matku a dítě, návrat ženy do práce či podnikání na i po mateřské dovolené, rovný přístup na trhu práce, typické ženské a mužské vzorce chování, osobnostní změny rodičů při výchově dítěte a příliv pracovních síl ze zahraničí.

Šest z deseti diskusních stolů se uskuteční v Ostravě v Domě kultury a čtyři na Slovensku v Čadci či Žilině. Nápad vznikl projektem Vzdělávání a osobnostní rozvoj žen v česko-slovenském příhraničí financovaným z fondů Evropské unie. Podle Institutu pro ženy je o účast na diskusních fórech velký zájem. Zájemkyně se mohou stále hlásit přes internetové stránky institutu, na kterých je uveřejněn seznam jednotlivých témat a datum konání diskusí.

Půjdete? Mají podle vás podobné akce nějaký přínos?

Reklama