Influencer, to je novodobé slovo, s kterým se roztrhl pytel. Influencerů jsou mraky, ale kdo to vlastně je? Jde o lidi, kteří někoho nějakým způsobem mohou ovlivňovat. Influencer je například herec, zpěvák, modelka, politik, ale v dnešní době také lidé, kteří tvoří obsah na YouTube (youtubeři), blogeři nebo lidé, které sleduje velké množství lidí na Instagramu, a nemusí být ani nijak zvlášť mediálně známí. A právě na influencery na Instagramu se zaměříme.
 
Na této sociální síti se často objevují fotografie, na nichž influencer propaguje nějaký produkt. Může jít samozřejmě i o jeho dobrou vůli podělit se se svými sledujícími o skvělý čistící prostředek nebo rtěnku, ale často se jedná o propagaci smluvenou s danou značkou. Ať už za ni dostal dotyčný barter (tzn. produkt zdarma) nebo peníze.

 
Ne vždy jsou však fotografie, na kterých se influencer snaží propagovat produkt, úplně přirozené a promyšlené.
 
Youtuberka Petra Lovelyhair například propaguje micelární vodu v běžeckém oblečení kdesi venku u vody.

Modelka Simona Krainová si zase chodí zaplavat s flaškou tvrdého alkoholu Tatratea.

Podobně je na tom instagramová matka Janička Pěgřímová. Ta si zase ráda do bazénu vezme parfém. Co kdyby náhodou... 

Instagramerka Gabriela Harvánková pro změnu nějak nepochopila, v jak velkém množství vody má rozpustit rozpustný kolagen. Anebo si možná 

Nejvíce se svými nepovedenými reklamami na Instagramu proslavila Andrea Verešová. Populární a hodně kritizovaná se stala její reklama na opalovací krém, který asi zřejmě zapomněla při focení doma, a tak ho následně musela dodělat ve photoshopu.

Influencerka Barbora Ondráčková s instagramovým jménem „fashioninmysoul“ zase dost podivným způsobem propagovala vonné perličky Lenor. U fotografie s popiskem „Není nic lepšího než filmový maraton v posteli vyprané v #unstoppables od #lenor,“ je otočená ke zdi, místo na notebook, který je otočený obrazovkou na druhou stranu. A těch lahví s Lenorem jste si vlastně všimly?

Moderátorka Petra Svoboda má ráda pohodlí. A kam nejlépe složit hlavu, než mezi hromadu plen, že?

Slečna Meg Mašková zřejmě přesně nepochopila návod na použití vlasových přípravků. Takhle to asi moc nezabere. Ale jak říká Jaro Slávik: „Nezkusíš, nevíš.“

Moderátorka a modelka Eva Decastelo se chystá prát. Zřejmě ale někde venku na trávě. Tam ostatně svým dětem z tábora vybalila i kufry.

 

Reklama