Na stránkách Žena-in si budete moci v následujících třech měsících setkávat se seriálem článků na téma Zdravé vaření. Chcete, aby vaše strava byla vyvážená a připravena způsobem, kdy se potraviny neznehodnocují a zachovávají si co nejvíce živin? Myslíte, že čas, který trávíte v kuchyni vařením, je příliš dlouhý? Záleží vám na vašem zdraví a chcete vařit zdravě? Pak pro vás máme přichystané opravdu zajímavé články. Dozvíte se mimo jiné více o indukčním vaření, vaření v páře, přineseme vám přínosné tipy pro zdravěji upravený vánoční jídelníček.

zepterPartnerem tohoto seriálu je společnost Zepter se svými dokonalými pomocníky pro vaření.

Společnost Zepter je odborník na zdravé vaření s pomocí vysoce kvalitního nádobí. Potraviny v něm lze zpracovávat i bez použití tuku, díky čemuž výrazně snížíte energetickou hodnotu připravovaných pokrmů. Chcete mít čas i na to se zkrášlit, popřípadě se svými ratolestmi sledovat pohádky? Díky speciálnímu akutermickému dnu nádob Zepter se výrazně zkracuje doba vaření. Jeden centimetr silné dno vyrobené z několika vrstev slitin totiž okamžitě přenáší teplo z varné desky do nádoby, vaření je výrazně rychlejší a následně je teplo v nádobě uchováváno mnohem déle než je tomu u běžného nádobí.

Pomocníkem k nezaplacení šetřícím nejen čas, ale i energii, je populární varný sloupec. Díky dokonalé kompatibilitě nádob je možné vařit v několika vrstvách nad sebou. Teplo se rovnoměrně rozvádí mezi jednotlivými patry a uvnitř nádob nepřetržitě cirkuluje pára. Ve varném sloupci je možné vařit bez použití soli, vody nebo oleje. Unikátní metoda přípravy navíc šetří také energii, neboť celý pokrm lze připravit na jedné plotýnce ve varném sloupci. Plotýnku můžete po zahřátí nádob na určenou teplotu vypnout, a pokrm se přesto dovaří díky tepelné energii nakumulované v nádobách.

Těšíte se na seriál? Každý týden bude uveřejněn jeden článek, který najdete v rubrice Zdraví. Inspirujte se a vařte zdravě!

Více informací o výrobcích Zepter najdete na www.zepter.cz

Chcete nám něco k tématu a nádobí Zepter napsat?

Pak můžete na redakční e-mail (prosím, do předmětu uveďte „Zepter“): redakce@zena-in.cz

zepterSoutěžíte rádi? Pak máte nyní možnost! Můžete vyhrát tři luxusní servírovací tácy z ušlechtilé oceli od Zepter, které se vám budou hodit například na sváteční stůl. Tři z vás čekají krásné ceny.