mo.jpg
Foto: Shutterstock

Legrační je, že Debra McGuireová, kostýmní výtvarnice seriálu, se navzdory nesčetným článkům napsaným o tom, jak a proč vzhled postavy Přátel odráží dnešní trendy, ve skutečnosti o módní trendy nikdy příliš nezajímala.

Devadesátá léta byla ve znamení širokých džínů do pasu, kterým se dnes přezdívá Mom. Je to kvůli tomu, že jsou často módní trendy směřované na mladší generace, jejichž maminky tento typ kalhot nosívaly. Slušet budou ale i starším ročníkům, které si díky nim zavzpomínají na školní léta.

Místo toho, aby se Debra soustředila na současné trendy, chtěla, aby se oblečení postav k sobě hodilo, vzhledem k tomu, že spolu sdílejí tolik času na plátně. Chtěla také ukázat něco, co do té doby v sitkomech ještě nebylo: partu obyčejných přátel. Když prý přemýšleli o tom, jak budou postavy oblečené, výkonná producentka seriálu Marta Kauffmanová řekla: „Jsou v New Yorku. Jsou mladí. Měli by se poflakovat v džínách.“ Debře McGuirové se ale nelíbilo, že by měly postavy chodit pořád v tom samém.

60b8c122dd643obrazek.png
Foto Monicy: se svolením HBO GO (databáze pro média).
Foto produktů: Tílko Zalando 179 Kč  / Kabelka Gigi 349 Kč / Tenisky Adidas 1 650 Kč / Jeans  H&M 799 Kč

Důležité jí připadaly hlavně barvy. Barvou Courtney Cox (Monicy) byla černá, béžová a vínová. Dále pak přemýšlela nad tím, jaké mají postavy povolání. Rachel měla módu ráda, a dokonce v módním průmyslu nakonec pracovala, takže tomu musely odpovídat i její módní kreace. Monica byla kuchařka, a tak upřednostňovala spíše jednoduchost a sportovní eleganci.

60b8bbeb56d79obrazek.png
Foto Monicy: se svolením HBO GO (databáze pro média).
Foto  produktů: Tričko Vero Moda Petite 360 Kč / Batoh Zalando 731 Kč / Kalhoty Mango 899 Kč / Sandály Zalando 1 820 Kč

Debra McGuierová říká, že stále dostává tucet e-mailů týdně s dotazy, kde lze zakoupit konkrétní zboží, které fanoušek v seriálu viděl. „Je prostě neuvěřitelné, jaký vliv mají tyto postavy a životní styl na mladé lidi a jak s nimi souzní,“ řekla kostýmová výtvarnice pro HBO a dodala „Přijde mi to opravdu fascinující, ale taková je móda. Je to taková cyklická reinterpretace minulosti. Nestává se tak často, aby se objevilo obrovské množství novinek.“

60b8c189223a2obrazek.png
Foto Monicy: se svolením HBO GO (databáze pro média).
Foto  produktů: Tričko Bershka 199 Kč / Svetr Marc O’Polo 1 883 Kč / Šaty Bershka 499  Kč / Sandály Zalando 1 760 Kč

Zdroj informací: High Snobiety, The Guardian, Harpers Bazaar
Foto: Se souhlasem značek H&M, Zalando, Adidas, Vero Moda, Mango, Gigi, Bershka a Marc O’Polo.

Reklama