Léto už se blíží, prázdniny jsou za rohem a čas dovolených jakbysmet. Že nevíte, kam na dovolenou, které jste se ještě nestačili věnovat? Nechte se inspirovat známými osobnostmi, které nám prozradily, kam se letos chystají.

Aleš CibulkaUž podeváté zamíří moderátor a spisovatel Aleš Cibulka na Ibizu. S přítelem si tuto populární letní španělskou destinaci oblíbili. „Stejné místo, stejný hotel, stejný pokoj…“ prozradil nám Aleš. „Dorazíme, hodíme věci do šatníku, vyrazíme na nám známá místa, zkontrolujeme, co se změnilo, zda je všechno na svém místě, jestli naši známí barmani nezkrachovali a zůstali,“ popsal Cibulka.

Simona StašováTo herečka Simona Stašová zřejmě něco jako dovolenou nezná. „Chystám se na Hrad za účelem práce na čerstvém vzduchu, neb jsem jednou z paniček v Shakespearovských slavnostech a hrajeme na nádvoří Hradu Veselé paničky windsorské,“ odpověděla pro Ženu-in.

Tomáš KrejčířHerec a moderátor Tomáš Krejčíř se zřejmě nejraději zasekává s manželkou a svými třemi dětmi v Česku. Právě se chystají do lázní Jeseník a těší se na lázeňské procedury. Líbilo se jim na Madeiře i v Německu v oblasti Berchtesgadenu. Neskrývá, že jeho snem je cesta Austrálií. Na tu se však chystá až v důchodovém věku. „Teď jsme byli na chalupě v Palčicích, což je taková malá vesnička na pomezí Čech a Moravy. Je to takový konec světa. Chystáme se do lázní v Jeseníku, kde jsme byli nedávno na víkend a teď si chceme užít celý týden. Moc se nám líbilo v Priessnitzových lázních. S manželkou dáme procedury a děti jsou tam naprosto šťastné. Máme celé patro vily pro sebe. Ještě vyrazíme na nějaký rodinný tábor a tím to pro mě asi končí. Další aktivity už má jen manželka s dětmi,“ rozvyprávěl se Krejčíř.

Daniel BambasDaniel Bambas alias JUDr. Petr Černý z televizního seriálu Velmi křehké vztahy má sice abnormální vztah k Anglii a konkrétně Londýnu („V minulém životě jsem tu musel někdy vyskytnout,“ říká), není to ale země, kam by se vypravil v létě na dovolenou. „Seriál Velmi křehké vztahy se bude natáčet i v létě, tak uvidím, jestli se najde nějaký den volna, abych si mohl sbalit věci a vyrazit s přáteli k moři. Ale dokážu si představit i to, že bych dovolenou strávil doma v Čechách, někde, kde je málo lidí. Vždyť je tady spousta krásných míst, kde jsem ještě nebyl a která bych rád navštívil. Uvidíme, jak to všechno v létě bude,“ řekl Bambas.

Jan Šťastný„Vitásek“ Jan Šťastný bude mít i letos nesmírně pracovní prázdniny. V divadle zkouší hru Mumraj, učí na DAMU, natáčí Ordinaci v růžové zahradě a seriál Vyprávěj. Velmi jej zaměstnává i dabing. „Budu mít spíš pracovní prázdniny,“ potvrdil.
Možná si ale zajede na sever Evropy. „Dvakrát jsme byli se synem Honzou v Norsku na rybách. Z ryb se nezblázním, ale ta země mě uchvátila. Rád bych se tam znovu podíval. Jet v létě někam, kde je ještě tepleji než tady, není nic pro mě. Jsem „eskymák“, ale nemusím do věčného sněhu a ledu. Norsko je pro mě tak akorát,“ uvedl.

Míša DolinováHerečka Míša Dolinová si užije první dovolenou s novým manželem Janem Sváčkem, kterého si vzala tajně na 1. máje. Se čtyřmi dětmi, které mají z předchozích manželství, plánují bývalou Jugoslávii. „Pojedeme v létě na dovolenou s dětmi do Chorvatska. Možná, že pak vyrazíme na pár dnů do Francie. Dostali jsme od přátel dvě letenky do Paříže, tak toho asi využijeme,“ prozradila Míša plány.

Každého asi napadne, že si po květnové svatbě bude užívat líbánek. Ty však novomanželé vynechají. „Naopak nerada jezdím s milovaným člověkem na nějakou delší cestu. Ukáže se totiž, že ten krásný vztah může i skřípat. Čtrnáct dní je totiž kritických,“ řekla s nadsázkou Dolinová.

Tereza KostkováMožná Rožnov pod Radhoštěm, možná Luhačovice nebo do lázně Teplice v Čechách, ale také třeba Krkonoše. To vše přichází v úvahu u rodiny Terezy Kostkové. Kam vyrazí určitě? „Netuším, to víte, tři Blíženci v rodině (Tereza, manžel Petr, jejich dvouletý Toník). Pro nás plánování neexistuje, naše cesty budou vždycky vabank,“ odpověděla. Až syn povyroste, bude více času. Co pak? „Láká mě Indie a také Jižní Amerika. Nemám konkrétní důvod, proč zrovna do Jižní Ameriky, ale moc ráda bych tam jela. Ten kontinent mi prostě voní.“

Necháte se inspirovat známými osobnostmi? Vybraly jste si stejnou destinaci jako některá z našich celebrit?

Reklama