6311f1d85bab8obrazek.png

Teprve devatenáctiletá Tereza má za sebou poměrně pestrou závodní kariéru. V dětství se nejprve věnovala gymnastice, v níž se posunula na vysokou úroveň. V šesti letech vyzkoušela motokáry a postupně motorsportu propadla. Jako vůbec první česká závodnice se účastní letošního ženského šampionátu W Series, který je součástí některých Velkých cen Formule 1. Jedno z dvaceti účastnických míst si vybojovala díky dobrým výsledkům při testování v Arizoně a Barceloně.

6311f1f50bbd9obrazek.png
 
„Kdo mne inspiruje? Mým hlavním mottem je být inspirována a inspirovat dále. Z mého blízkého okolí mne nejvíce inspiruje jednoznačně moje maminka. Obdivuji, jak dokáže skloubit všechny své role a zároveň je tu stále pro nás. Díky tomu vidím, že pokud člověk opravdu tvrdě pracuje a chce něčeho dosáhnout, tak se mu to podaří. Z oblasti profesionálního sportu obdivuji Věru Čáslavskou. Jako sedminásobná olympijská vítězka a jedna ze dvou gymnastek historie, které se podařilo získat zlaté medaile ve víceboji na dvou po sobě jdoucích olympijských hrách, je myslím inspirací nejen pro mne,“ říká Tereza.

6311f208d1a5dobrazek.png
 
„V seriálu hájím barvy týmu PUMA Motorsport a jsem opravdu nadšená, že jsem byla vybrána do jednoho z největších týmů W Series. Zatímco W Series chce změnit tvář motorsportu tím, že nabízí příležitost pro ženy, PUMA v rámci své kampaně – She Moves Us – podporuje inspirativní ženy ve sportu, a tou bych se ráda stala. Věřím, že jako ambasadorka kampaně PUMA She Moves Us mohu inspirovat mladé dívky, že lze mít vyšší cíle a jako žena uspět i v i motorsportu,“ vysvětluje Tereza. Letošní třetí ročník W Series zahrnuje osm závodů, např. v Barceloně, Silverstone či na Hungaroringu, sezona bude ukončena na konci října v Mexiku. Držte spolu s námi Tereze palce!
 
Na celý rozhovor s Terezou se můžete podívat zde:


 

Reklama