Francie je zemí, kterou milujeme nejen pro její skvělá vína, architekturu a atmosféru romantických zákoutí, ale obdiv sklízí i francouzské ženy. Jejich půvab a šarm je opěvován již po staletí. Působí přirozeně přesto smyslně, ležérně přesto elegantně. Jsou tajemné, přesto vyzařují vášeň. Právě díky těmto ženám vznikl originální francouzský likér Cointreau.

Cointreau

Cointreau Cointreau je prémiový francouzský likér pomerančové chuti, který předběhl svou dobu a stal se legendou a základem pro koktejly po celém světě. To nejlepší na láhvi poctivého Cointreau je, že se od roku 1875 nezměnil ani její tvar, ale ani postup přípravy, destilace či složení – vše se dělá přesně podle tradičních rodinné receptury a z ryze přírodních ingrediencí. Původní receptura vznikla ve francouzském městečku Angers, kde se vyrábí dodnes. Inspirací pro samotný likér byla nejen Paříž, ale především francouzské ženy, které jsou symbolem elegance a krásy. Pro muže jsou atraktivní a pro ženy jsou inspirací.

Samotný likér staví na čtyřech základních ingrediencích: pomerančové kůře, alkoholu, cukru a vodě. Stejnou rafinovaností se vyznačuje i Cointreau Fizz, koktejl, který si pro jeho jednoduchost může připravit každý. Kombinace likéru, čerstvé limetkové šťávy a sody, doplněná ovocem či kořením dle chuti z něj dělá drink pro každou příležitost.

Jak si Cointreau Fizz připravit?

Stačí smíchat 50ml Cointreau, šťávu z ½ limetky, 40ml perlivé vody, led a přidat plátky limetky na ozdobu.

Cointreau

Pro zpestření můžete do základního koktejlu přidat kousky ovoce nebo plátky zeleniny či koření (jahody, maliny, okurku, mátu nebo skořici).

Cointreau