64d217467588fobrazek.png
Foto: Shutterstock

Lucie Zelinková

Lokální a udržitelná móda, ale především svět knih, to je domácí půda knižní influencerky a tvůrkyně podcastů – Lucie Zelinkové. Ať už se sháníte po letním čtení, knihách na chmurné podzimní večery či zajímavé autobiografii, u Lucie najdete všechno. Rady, tipy a osobitý humor. Osobně také musím říct, že Lucie má jeden z nejpříjemnějších hlasů, takže si ráda poslechu jak její podcast s názvem 15 minut o knihách, tak podcast o knihách Knihkupectví Luxor.

>>Podcast Lucie Zelinkové<<

Karolína Fourová

Nejen na instagramu jistě narazíte na nepřeberné množství profilů, které se snaží dávat rady ohledně jídla a výživy. Karolína však mezi nimi vyniká tím, že je v tomto oboru odbornicí. Výživu a potraviny totiž vystudovala na univerzitě, a tak zná i pozadí, které je pro mnohé z nás zahaleno tajemstvím. Veškeré procesy (jak ty, které se týkají zpracování potravin, jejich kvality či legislativy, tak i ty, které probíhají v lidském těle) předává svým sledujícím, kterých je dnes už více než 100 tisíc, pochopitelnou a jednoduchou formou. Čeho si ovšem na jejím profilu, a na Karolíně samotné, cením nejvíce, je to, že se snaží vyvracet ty nejvíce zažité mýty.

Karolína je také autorka dvou knih (Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete a Výživná kniha o jídle) a v roce 2022 se stala vítězkou Food blogu roku.

Zuzana Mračková

Zuzana na svém profilu řeší poněkud závažnější témata, jakými jsou porucha příjmu potravy, deprese a úzkosti. Ať už se s podobnými problémy potýkáte nebo ne, se Zuzanou pro vás nebude těžké souznít. Je příjemná, krásná a má odvahu sdílet svou zkušenost, což může být mnohým sledujícím ku pomoci. Ve stejném duchu se pak nese celý její profil, na kterém se věnuje třeba i otázkám antidepresiv a odborné pomoci. Pokud jste navíc vyznavači jednoduchosti a elegance, potěší vás také tipy na (často lokální) módu.

Lenka Madlenová

Lenka Madlenová je blogerka, která miluje barvy, módu (včetně, nebo spíš především, té sekáčové) a vyrábění či přetváření všeho druhu. Na jejím blogu naleznete jak tipy na nejrůznější barevné outfity, tak rady ohledně péče o prádlo i o sebe samu. Její profil na instagramu pak doslova září všemi barvami duhy a naplní vás neskutečnou dávkou pozitivní energie. Lenka je zkrátka ztělesněním radosti ze života.

Petra Elblová

Petra je člověk, kterého na instagramu sleduju už dlouhou dobu a jejíž videa na jejím Youtube kanálu si pouštím pokaždé, když se pokouším dostat se do formy. Jak už jsem tedy asi nastínila, Péťa se zabývá zdravým životním stylem a inspiruje jak v oblasti cvičení, jídel, self-care či módy, tak v poslední době také v oblasti rodičovství. Její profil působí neskutečně esteticky a je proto radost ji sledovat.

Zdroj info: autorka článku, instagramové profily influencerek, karolinafourthestylemon

Reklama