priyanka-chopra.jpg

Nebojte se změn

Priyanka Chopra se narodila rodičům, kteří byli lékaři v indické armádě. Původně chtěla vykonávat trestní psychologii. Když však v roce 2000 získala titul Miss World, její život se úplně změnil. V roce 2003 debutovala jako herečka v Bollywoodu a dnes má za sebou přes 60 rolí. Kromě toho se dostala také do Hollywoodu, kde patří nyní mezi uznávané hvězdy.
 
Začátkem roku 2015 spustila vlastní produkční společnost Purple Pebble Pictures a ve stejném roce vstoupila do americké televize jako hlavní postava krimi seriálu Quantico. Od roku 2010 spolupracuje také s organizací UNICEF v Indii na zlepšení života dětí ze znevýhodněného prostředí. Zaměřuje se především na pomoc mladým dívkám.

Pokud by nevstoupila do zábavního průmyslu, je pravděpodobné, že by byl její život úplně jiný. Když vám bude nabídnuta možnost vydat se na neznámou cestu, poslouchejte své srdce a nebojte se udělat krok do neznáma. Může vás to přivést k životu, o kterém jste ani nesnili.

priyanka-oscar.jpg


Přijímejte různé role

Od romantických postav přes postiženou dívku po boxerku Mary Kom - Priyanka hrála rozmanitou škálu postav. Mimo hraní je také podnikatelkou a v roce 2018 se stala investorem seznamovací aplikace Bumble a technické školy Holberton. Během spolupráce s UNICEF se z ní stala filantropka. Na začátku roku 2010 měla Priyanka také krátkou pěveckou kariéru. Vydala anglické hity s videoklipy In My City, Exotic a I Can’t Make You Love Me.


Držte hlavu vzpřímenou

Když Priyanka studovala na americké škole, čelila rasismu - lidé jí řekli, aby se vrátila tam, odkud přišla a nazývali ji různými jmény kvůli hnědé barvě pleti. Když se poprvé ucházela o roli na západě, prozradila, že filmovou roli nedostala, protože režiséři nechtěli „hnědou“ herečku.

V roce 2013 pochovala Priyanka svého otce Ashoka Chopru, který onemocněl rakovinou. Přestože je smutná, že ho už nikdy neuvidí, pokračuje v úspěchu a žije svůj život naplno. Také musela snášet velkou vlnu kritiky, když se provdala se zpěváka Nicka Jonase. Jedna novinářka ji tehdy dokonce nazvala „falešnou umělkyní“. Někteří ji zase kritizovali, že je o deset let starší než její manžel.

Přestože byla Priyanka znovu a znovu tlačena dolů, jasně ukázala, že jí nic nemůže zlomit. Inspiruje mnoho mladých dívek a žen, aby byly silné a šly si za svým, bez ohledu na názory ostatních. Život vás může srazit na zem, když to nejméně očekáváte, ale je důležité vstát a pokračovat kupředu.

priyanka-nick.jpg


Pomáhejte společnosti

V roce 2010 byla Priyanka Chopra jmenována indickým velvyslancem UNICEF v Indii a neustále se zasazuje o práva dětí a dospívajících. Jednou z klíčových kampaní, kterých se účastnila, je „Deepshikha“. Jejím cílem je zlepšit finanční vzdělání pro mladé dívky a ženy. A naučit je vedoucím a podnikatelským dovednostem Kampaň již pomohla 65 000 mladým ženám v Maháráštře.

Nedávno také navštívila Etiopii, aby se setkala s tamními dětmi a ženami, kde se snažila zvýšit povědomí o důležitosti raného vzdělávání. Priyanka se snaží využívat své pozice a pomocí své slávy rozšiřovat do společnosti povědomí o těch, kteří potřebují pomoci.

I když ne všichni můžeme pomoci všem, kteří to potřebují, určitě můžeme trochu přispět tím, že budeme laskaví k lidem kolem nás. Dokonce i malé dary charitativním organizacím pomohou.

5d837333173ccpriyanka-unicef.jpg


Nebojte se mluvit nahlas

Priyanka Chopra mluvila vždy otevřeně o podporování různých subjektů. Veřejně často mluví o duševním zdraví, pozitivitě těla a komunitě LGBTQIA+. V roce 2018 se stala hostem panelové diskuse o duševním zdraví a povzbuzovala lidi, aby se tomuto tématu věnovali. 

V rozhovoru v americké talk show The View v roce 2016 hovořila o tom, že se jako teenager za sebe styděla i o tom, jak proti tomu bojovala tím, že se zaměřila na své silné stránky. Veřejně také projevila své sympatie k právníkům se jmény Arundhati Katjuem a Menaka Guruswamym, kteří loni v Indii pomohli dekriminalizovat homosexualitu.

Stále nás čekají stovky palčivých problémů. Je ale důležité, abychom uměli vyjádřit svou podporu okrajovým komunitám a tématům, která jsou mnohdy zametena pod koberec. 

5d8373a81d243prii.jpg

Foto: Profimedia

Reklama