Hotel Alcron, který je nyní součástí globální hotelové sítě Radisson SAS, se už od svého otevření v roce 1932 řadí k nejluxusnějším a nejstylovějším hotelům nejen v Praze, ale i v celé republice. Stavitel Alois Krofta uskutečnil svůj sen a vybudoval ve Štěpánské ulici špičkový hotel ve stylu art deco.

 

Tento styl byl ve velké míře zachován i po nynější rekonstrukci. Zároveň jej však architektka Marie Vafiadis zkombinovala s moderními prvky, které přispívají k pohodlí a dobrému pocitu hotelových hostí, protože nechtěla, aby měli pocit, že jsou v muzeu.

 

„Výběr všech stavebních materiálů, nábytku, ale i vypínačů a zásuvek byl velmi pečlivý, každý detail byl přísně posuzován. Proto nás velmi těší, že si architekta vybrala pro vybavení hotelových pokojů značku Unica,“ říká Jana Kaňovská ze společnosti Schneider Electric. Standardní hotelové pokoje jsou vybaveny řadou Unica Basic, která svým příjemným designem souzní s interiérem. „V pokojích vyšší kategorie se hosté setkají s variantou Unica Top v designu Cromo mat s kovovým krycím rámečkem, která přesně zapadá do materiálového pojetí stylu art deco,“ dodala Jana Kaňovská.

 

Unica se díky své bohaté barevné i materiálové škále hodí nejen do luxusního hotelu, ale opravdu kamkoliv: do panelákového bytu, školy, kanceláře, rodinného domku. Vypínače a zásuvky Unica jsou dostupné v pěti designových variantách – Basic, Colors, Plus, Top a Allegro a jednom systémovém řešení Unica System. Každá z variant obsahuje několik desítek barevných kombinací, řada Top pak navíc unikátní spojení materiálů (masivní dřevo, kov).

 

Díky snadnému „upgrade“ řad bez nutnosti zásahu do elektrické instalace a širokému portfoliu přístrojů (vypínače, zásuvky, stmívače, meteostanice, termostaty, ovládače žaluzií apod.) je Unica opravdovým favoritem pro jakékoliv aplikace.

 

Na letošním veletrhu For Arch bylo jednou z vystavovaných novinek řešení Unica Air Link, které díky bezdrátové technologii významně zvyšuje komfort ovládání osvětlení či elektrických žaluzií v bytě či domě a zároveň umožňuje rozšíření stávající elektrické instalace o další spínače bez nutnosti instalace nových elektrických rozvodů.

Bezdrátový vysílač může vypadat jako běžný vypínač v jakémkoliv designu Unica nebo může mít podobu elegantního dálkového ovládače, kterým lze řídit osvětlení pohodlně z pohovky nebo si zvolit jeden z osmi nadefinovaných scénářů světelných atmosfér pro různé příležitosti (např. sledování televize, čtení knihy či posezení s přáteli).

 

Inspiraci hledejte na www.vypinac.cz

Reklama