Potýkáte se nedostatkem místa, přesto byste chtěli ve své garsonce, či maličkém bytečku všechno, co by tam mělo být? Místo na vaření, spaní, ale na posezení s přáteli? Někdy se ro zdá být úkol nadlidský, ale jde to. Přinášíme vám inspiraci, jak natěsnat co nejvíc funkcí na malou plochu, aniž byste zakopávali o nábytek, nebo dokonce o sebe navzájem.

Všimněte si určitých znaků, které mají všechny byty společné.

  • Bílou barvu na stěnách a na většině nábytku. Bílá prostor opticky prosvětluje, a tím zvětšuje.
  • Doplňkových barev je co nejméně, aby nepůsobily chaoticky. Perfektně spolu ladí, aby se jednotlivá zákoutí stylově prolínala.
  • Úložné prostory jsou situovány na stěnách, aby se podlahová plocha co nejvíce uvolnila.

Vzpomínám si na svůj první byt, který se skládal z „nudličkové“ předsíňky ani ne metr široké a pokojíku 3x3,5m. Nejkomfortnějším místností, co se metráže týče, byla kupodivu koupelna, kam se pohodlně vešla vana, umyvadlo i WC.   

O nějaké kuchyňské lince, nebo dokonce koutku se mi mohlo jen zdát. Musela jsem se spokojit s malým vařičem, který stál na ledničce. Také malé, pochopitelně, okolo níž jsem se protahovala ve zmíněné předsíňce, neboť jsem nechtěla kuchtit v místnosti určené na spaní. Tam se musela vejít skříň, stůl, který nesloužil ani tak k jídlu jako k práci, police na knihy a postel. No, postel, to je hodně silné slovo. Spala jsem na válendových matracích, které přes den sloužily k sezení a večer se na nich rozestlaly lůžkoviny.

Taky jsem to přežila a (asi jako každý) na svůj první byteček docela ráda vzpomínám.

Ale co bych tenkrát dala za inspiraci, kterou vám dnes předkládám ve fotogalerii. Když jsem poprvé spatřila instalace minibytečků v Ikea, žasla jsem, jak se dá účelně a přitom esteticky uspořádat miniaturní prostor, aby vypadal jako útulný byt, a ne jako chaotické skladiště.

Také zápasíte o každé místečko? Musíte vařit ve stejné místnosti, ve které spíte? Zaujal vás některý z těchto interiérů?

Foto: Facebook Veranda a Ikea

Čtěte také:

Reklama