k

Barevné stěny jsou pro nás samozřejmostí a rozhodně nejsou ničím, co by nás mohlo překvapit. Ale co barevná podlaha? Díky ní můžeme dosáhnout zajímavého efektu. Zapomeňte však na koberce od stěny ke stěně. Teď letí parkety, prkna a hlazený beton.

Dnes to vezmeme pěkně od podlahy. A když pěkně, tak barevně. Přírodní barevnost ale necháme stranou a zaměříme se na něco mnohem odvážnějšího. Výrazné barvy podlahy, které korespondují, nebo naopak kontrastují se stěnami, můžou vypadat opravdu zajímavě. Barevná podlaha se bude líbit kreativním lidem, kteří se nebojí změn.

Designéři a kreativní umělci se zaměřili především na podlahy z prken, parket nebo hlazeného betonu, který začíná být velmi in.

  • Parkety se můžou stát „omalovánkami“. Samy o sobě si říkají o zvýraznění vzoru různými odstíny. Třeba tak, jak vidíte na titulním obrázku.
  • Prkna jsou sice krásná, ale natřená barvou mají také něco do sebe. Zvláště v případě, když jejich původní nátěr už nevypadá nejlépe a vy chcete jeho změnu.
  • Beton Najdeme ho spíš v halách, garážích a technických místnostech. A tam přece není důvod nechávat ho v původní šedé barvě. Mnohem efektnější bude barevný.

Podlahy ve výrazných barvách se hodí do bytu, ale i do komerčních prostor, kterým propůjčují punc originality.

Třeba právě vy toužíte po nějaké nekonvenční změně. Zkuste se inspirovat těmito nápady.

Jsou pro váš šokující, nebo si je dokážete představit třeba ve svém bytě?

Foto: facebook Elle Decoration

Čtěte také:

Reklama