Pojem „NEXT-IMAGE“ označuje fotografy, kteří používají chytré telefony pro pořizování fotografií nebo k vytváření špičkových statických i dynamických videí. Soutěž poskytuje uživatelům telefonů Huawei platformu, kde mohou své dílo předvést v galerii, která je dostupná divákům po celém světě. I letos mohou nadšenci do fotografie po celém světě zaslat svá mistrovská díla ve formě fotografie nebo videa a získat tak šanci vyhrát jednu ze 70 úžasných cen, včetně nového HUAWEI P50 a finanční ceny až do výše 10 000 dolarů. Podání přihlášek je možné do 30. listopadu 2021 a je na čase se podívat na Stefana Federica, výherce z roku 2019.

Stefano Federici
Vítěz soutěže NEXT-IMAGE Awards 2019. Ital, kterému fotka jeho srbské manželky Any, zajistila hlavní výhru. Jeho vítězná fotka mu dle jeho slova připomíná dvě věci: „Píseň Miss Sarajevo od U2 a také v ní vidí zjevně klidnou ženu, která touží po lepších životních podmínkách.”

pa1.jpg

Společnost Huawei požádala Stefana, aby použil Huawei P30 Pro, jednu ze svých cen, a fotografoval s pomocí smartphonu svoji ženu v průběhu jednoho roku. Měl za úkol zachytit každodenní život své manželky a možnost podělit se o něj se světem. Stefan si ve svém umění rád hraje s barvami a světlem a obojí používá jako nástroj k vytváření dramatičnosti. Huawei P30 Pro využil k zachycení své manželky z různých stran a pomocí světla a stínu dodával modeloval její siluetu. Vytvořil tak tři série po třech fotkách. Pojďme si je představit.

#1: Emotional Shadow

Fotografie ze série Emotional Shadow obsahuje záběry jeho manželky v různých situacích. První vyobrazuje Anu, jak kráčí po schodech ze tmy ke světlu. Pomocí hry se stíny v dolní části fotografie se mu povedlo zdůraznit světlo v horní části. Ukazuje zde emoce a cestu, kterou jeho manželka podnikla. Druhý fotografie ukazuje jeho manželku, jak stojí ve světle v zadní části obrazu, daleko od zimy, která je vyobrazena v přední části. Na třetím obrázku ukazuje sluncem politou Anu, pořizující fotografie venku v přírodě, obklopenou lučním kvítím.

sas.jpg

#2: New Life

Federico za pomoci Huawei P30 Pro a černobílých fotografií vypráví příběh života, kde barva může občas působit rušivě. Monochromatická sbírka New life ukazuje reálnou lásku s vzestupy i pády a černobílá fotografie vytváří hlubší a procítěnější atmosféru a náladu. Použití černé a bílé dokonale vystihuje Aniny emoce, lásku, zoufalství, ztrátu, ale také vytrvalost dívky, která se kvůli lásce přestěhovala do nového města a v sérii fotografií se snaží novému životu přizpůsobit .

Na první fotografii Federico zachytil, jak se dívá na Anu přes kameru, zatímco ona sedí na dece v parku v novém městě. Na druhém záběru Ana kouká z otevřeného okna a sleduje svět kolem sebe. Svislá fotografie je posledním snímkem série, který byl pořízený ze země. Zachycuje Anu mezi budovami, jak sleduje odplouvající balónek.

sss.jpg

#3: Arts of Love

Federicova sbírka fotografií z roku 2020 zachycovala hlavně lásku k jeho ženě. Aby se mu podařilo zachytit veškerou romantiku na fotografiích, využil funkci Custom Shooting Modes. Tlumené barvy pomocí růžového filtru poukazují na lásku a krásné věci, které s romantikou souvisí a díky tomu může dokončit svůj příběh o ženě, kterou zachycuje jak se zabydluje a zvyká si v novém domově. Poukazuje zde i na jejich společnou lásku k umění.

První fotka ukazuje Anu jak leží na podlaze, prohlíží si polaroidové fotografie obklopená uměním, hudbou a knihami. Ve druhé fotce je uprostřed retro reproduktor, který je obklopen starými deskami s Anou, jak spokojeně naslouchá linoucím se zvukům. Na poslední fotce je Ana hrající na příčnou flétnu.

papa.jpg

Jak se přihlásit

Navštivte Consumer.huawei.com pro přihlášení vašich fototgrafií. Autoři tří nejlepších snímků z České a Slovenské republiky získají Huawei Matebook 14, nejlepší snímky z každé kategorie pak postoupí do globálního finále, kde je hlavní cenou 10 000 dolarů.

Uzávěrka přihlášek je 30. listopadu 2021

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

61712691b4273obrazek.png

Reklama