Koenzym Q10 je v podstatě vitamín, který se přirozeně vyskytuje v každé buňce našeho těla, tedy i pokožky. Zde má hned několik důležitých funkcí. V první řadě dodává pleti energii potřebnou pro obnovu a regeneraci. Pleť, o které se říká, že vypadá mladistvě, obvykle obsahuje vysoké množství koenzymu Q10, bez něhož by na obnovu neměla sílu. Na druhou stranu – jak pleť stárne, její přirozená hladina Q10 se začíná snižovat, což znamená, že se neobnovuje tak rychle. Ve výsledku pak může vypadat mdle a unaveně a tvoří se na ní vrásky. 

647f30ded6db7obrazek.png

Koenzym Q10 také pomáhá v pleti podporovat tvorbu kolagenu, jež je důležitý pro její elasticitu a pevnost. Zároveň přispívá i k prevenci vzniku pigmentových skvrn. Jeho přínos pro vzhled naší pleti je tedy obrovský. Proto pokud si chcete zachovat pleť dlouho mladistvou, bez vrásek a jemných linek, zařaďte do své pečující rutiny produkty, které tento zázračný koenzym Q10 obsahují.

Širokou nabídku má například značka NIVEA.

NIVEA Zpevňující denní krém proti vráskám Q10 POWER OF 30
Složení krému obsahuje 100% pleti identický koenzym Q10. V kombinaci s kreatinem pomáhá posílit kolagenová vlákna a zvýšit pevnost pleti. Antioxidační síla koenzymu Q10 chrání kožní buňky před působením volných radikálů, slunečních paprsků a dalších nepříznivých vlivů. Zabraňuje vzniku nových vrásek a redukuje ty stávající, navrací pleti hebkost, jemnost a mladistvý vzhled. Výsledky jsou viditelné již 24 hodin po aplikaci, kdy je pleť intenzivně hydratovaná. Za dva týdny používání tohoto krému je pleť na pohled pevnější a za 4 týdny jsou viditelně redukovány vrásky.

NIVEA Zpevňující noční krém proti vráskám Q10 POWER
Tento krém aktivuje pleti vlastní energetický metabolismus, a tím nepřetržitě bojuje proti vráskám v hlubších vrstvách pleti. Regeneruje pleť během spánku, kdy zvyšuje produkci kolagenu až o 56 %, aby byla každé ráno jemná a pružná. Výsledky jsou viditelné již během několika hodin po aplikaci, kdy jsou redukovány vrásky. Mimické vrásky se vyhlazují do 3 týdnů a hluboké jsou redukovány již za 4 týdny používání.

NIVEA Sérum pro vyplnění vrásek s koenzymem Q10
Složení s koenzymem Q10 a Bioxifill peptidy zajistí přirozeně krásnou a zdravě vypadající pleť hned ve dvou rovinách. Už pět minut po aplikaci séra uvidíte první výsledek. Účinné složení totiž vytvoří na povrchu pleti jemný hydratační film, který jemné linky a vrásky opticky zakryje. Po dvou týdnech používání jsou už viditelně vyhlazené a vyplněné a po čtyřech týdnech poctivé aplikace jsou i hluboké a nepoddajné vrásky redukované o 50 %.

NIVEA Sérum pro vyplnění vrásek s koenzymem Q10 právě testují naše čtenářky v rámci redakčního testu a již brzy se můžete těšit na jejich recenze.

647f3017e1dc8obrazek.png

Více najdete na www.nivea.cz
647f2f5f5c3a3obrazek.png

Přečtěte si i naše další články na téma Q10:

Reklama