Blíží se jarní prázdniny a většina z nás vyrazí se svými dětmi na hory. Sněhová nadílka je letos velmi štědrá, takže podmínky pro zimní sporty jsou ideální. Mnoho Čechů si oblíbilo blízké Rakousko a navštěvuje zdejší zimní střediska.

Axamer Lizum

Rádi bychom vám doporučili Tyrolsko a jeho hlavní alpské město Innsbruck. Máme s ním velmi dobrou zkušenost. V Innsbrucku se několikrát konaly zimní Olympijské hry, a to právě pro jeho ideální polohu a blízké skvělé sjezdovky a zimní střediska.

Axamer Lizum

Naše rada: Ubytujte se v Innsbrucku a podle chutě a nálady vyzkoušejte jednotlivá střediska, tak jako jsme to udělali my. Místo, které nás nadchlo, se jmenuje Axamer Lizum. Pokud sem pojedete, nezapomeňte mít sebou sněhové řetězy. Posledních 6 km je táhlé stoupání a pod ním dopravní značka s doporučením sněhových řetězů. Když napadne sníh, u značky stojí místní policisté a kontrolují auta, která jedou nahoru, zda řetězy mají. Můžete ale auto nechat na spodním parkovišti, hned u zastávky skibusu. Ten vás bezpečně vyveze ke spodním lanovkám lyžařského centra Axamer Lizum. Nám se tady moc líbilo. Pěkné a svižné červené sjezdovky, upravené tratě, hezké a široké kopce. Když vás už bolí nohy, protože se v podstatě nezastavíte, pokud nepočítáme čas strávený na sedačkách nahoru, v klidu si zastavíte u dřevěné chalupy s restaurací a dáte si teplý nápoj nebo jídlo.

Axamer Lizum

Lyžařské středisko  Axamer Lizum nabízí vše, co uspokojí každého lyžaře, oblast nabízí asi 40 km dobře upravených sjezdovek různé obtížnosti, snowpark pro nadšené snowboardisty, garantuje dobré sněhové podmínky a pro chvíle odpočinku během aktivní zábavy na návštěvníky této malé lyžařské oblasti čeká několik restaurací a barů.

www.axamer-lizum.at/

Co vám Innsbruck nabídne večer?

Axamer Lizum

Začněte vaši noc ve městě ve vinném baru nebo zkuste hříšný dort a kávové speciality v klasické kavárně Sacher, pobočce slavné vídeňské kavárny a národní instituce. Vydejte se na procházku klenutými alejemi Innsbruckého historického starého města do ulice Marie-Theresie, kypící životem pěší zóny s elegantními obchody. Vrhněte se do terapie a životního stylu nakupování zatímco si budete  prohlížet stylový obchodní dum Tyrol a bizarní nákupní Radniční  galerii.

Axamer Lizum

Pokud máte požitek z jídla a považujete se trochu za gurmány, přijeli jste na správné místo, Innsbruck se chlubí značnému počtu oceněných restaurací. A není nad to ponořit se do vydatných místních pokrmů v útulné atmosféře tradičních, dřevěnými panely oddělených salonků, typických tyrolských hospůdek.

Axamer Lizum

Kde najít ubytování? Vše najdete na  http://www.innsbruck-pauschalen.com/

Reklama