Úniky moči – citlivé téma a spousta žen se s tímto problémem zdráhá svěřit jak blízkým, tak lékaři. Přitom se nejedná o nic neobvyklého: s inkontinencí se potýká zhruba polovina žen při a po menopauze, navíc lze problém řešit. Platí ale pravidlo čím dřív, tím lépe.

Druhů inkontinence je hned několik, ale nejčastější je tzv. stresová. Jedná se o samovolný únik malého množství moči, k němuž dochází po náhlém zvýšení nitrobřišního tlaku, třeba v důsledku smíchu, kýchnutí, poskočení, zvednutí těžkého předmětu atd. Důvodem jsou ochablé svaly pánevního dna a svěrače. Problémy s únikem moči jsou automaticky spojovány s menopauzou, není ale výjimkou, když jimi trpí ženy v těhotenství nebo po porodu.

inkontinence

Prvním doporučením lékaře bývá posilování svalů pánevního dna. Existují speciální cviky, které napomáhají posílení ochablých svalů v okolí močového měchýře a močové trubice, tzv. Kegelova cvičení pánevního dna. Tyto cviky se doporučují i dokonce i v těhotenství a říká se, že mají pozitivní vliv i na sexuální život.

Spolu s cvičením se také doporučuje užívat doplňky stravy, které obsahují extrakt ze štýrské dýně. Tento extrakt totiž také působí pozitivně na svalstvo pánevního dna. V České republice je k dostání například v přírodním doplňku stravy Dýňové tablety od společnosti Valosun. Ten obsahuje navíc i výtažek z červeného jetele, který pozitivně ovlivňuje hormonální disbalanci způsobenou menopauzou. Zmírňuje tedy i další projevy klimakteria, jako jsou návaly horka, pocení, podrážděnost a další. Více informací o tomto výrobku najdete na www.valosun.com.

inkontinence

Vážnější problémy s úniky moči se potom řeší hormonální léčbou, případně operativně. S těmi méně závažnými si ale s pomocí cvičení a přírodních doplňků stravy lze poradit. Hlavně problém neodkládejte a řešte jej co nejdříve.

Reklama