Způsobuje ji povolení svalů pánevního dna, ke kterému dochází právě v těhotenství. Únik moči se objevuje při kašlání, kýchání, smíchu, zdvihání těžkých břemen, cvičení nebo jiných namáhavých činnostech. Odborně se tento druh inkontinence nazývá stresová inkontinence.
Pokud inkontinence po porodu postihla také vás, nezoufejte. Nejedná se o příjemnou záležitost, ale nezapomeňte, že ve většině případů jde jen o dočasný stav, který se dá ovlivnit. Velmi účinným řešením je cvičení. Tzv. Kegelovy cviky svaly pánevního dna opět posílí. Jak správně cvičit vám poradí váš lékař.
Ke zmírnění potíží s inkontinencí může přispět také úprava vašeho jídelníčku a pitného režimu. Pít byste měla dva až tři litry tekutiny denně. Pokud omezíte příjem tekutin, neznamená to, že k úniku moči přestane docházet. Nedostatek tekutin naopak může způsobit podráždění močových cest a váš stav se tím ještě zhorší! Všechny změny jídelníčku a pitném režimu proto konzultujte se svým lékařem, abyste předešly případným komplikacím.
Můžete se tak v klidu těšit se svým miminkem, i když vás právě trápí potíže s inkontinencí.
Nový komentář
Komentáře
cvičit, cvičit, cvičit
NO ještě že to bývá většinou dočasné.