Sexuální život a spokojenost s ním je poměrně citlivé téma samo o sobě. Pokud se k tomu ještě přidají problémy s inkontinencí, stane se z toho pro mnohé ženy neřešitelná a stresující situace. Svěřit se partnerovi s tím, že se milostným hrátkám vyhýbáte právě kvůli úniku moči, opravdu není jednoduché. Ostych je ale třeba v tomto případě odložit stranou a svému protějšku se se svým trápením svěřit. Určitě vás pochopí a bude se snažit vám pomoct.

V mnoha případech si dokonce i oddychne. Vy totiž přesně víte, z jakého důvodu se sexu vyhýbáte, on o tom ale nemá tušení. Jemu se naopak v hlavě honí myšlenky a konspirační teorie, podle kterých jste mu buď nevěrná, nebo už v duchu balíte kufry. Zbytečně mezi vámi pak dochází k nedorozumění, která celou situaci rozhodně nevylepší.

inkontinence

Nechtěné příhody jsou v posteli výjimkou

Komunikace je základem každého partnerského soužití, a pokud jde o zdraví jednoho z vás, platí to dvojnásob. To, že se partnerovi svěříte s takto intimním problémem, vás k němu často ještě víc přimkne. A platí to i naopak. Každý vztah se vyvíjí, a když se dostanete do fáze, kdy si sdělujete i ty nejintimnější věci, stává se z vás jedno tělo i duše. Partnerovi to může dodat odvahy se svěřit i se svými problémy, které muži většinou tají a tím si mohou přivodit vážné zdravotní komplikace.  

Co se týká sexu jako takového, většinou nemusíte mít strach, že během něj budete muset řešit nenadálý únik moči. K inkontinenci při pohlavním styku dochází jen výjimečně. Nenechte se proto omezovat obavami, které se s největší pravděpodobností nevyplní. Pokud vás ani tak černé myšlenky na nečekanou příhodu neopouští, zaveďte si před tím, než společně zalezete do postele, určité rituály. Dojděte si v klidu na toaletu a vynechte pití močopudných nápojů, jako jsou limonády, minerální vody nebo káva.

Cvičením k lepšímu sexu

Ačkoli se to na první pohled může zdát nesmyslné, inkontinence může vašemu sexuálnímu životu z určitého hlediska dokonce prospět. Jedním z nejzákladnějších léčebných postupů je totiž pravidelné posilování svalů pánevního dna, které významně přispívá i ke zlepšení prožívání pohlavního styku. A přiznejme si, že většina žen toto svalstvo pěkně zanedbává až do chvíle, kdy se objeví první problémy. Cvičení je jednak vhodné zařadit preventivně ještě před vznikem obtíží, nebo v případě výskytu inkontinence. Pro obojí platí, pravidelnost a vytrvalost.

Procvičení těchto svalů je přitom úplně snadné a hlavně nenápadné. Můžete ho tedy provádět v podstatě kdekoli - třeba v čekárně u doktora, cestou do práce nebo večer u žehlení. Jediným problémem bývá nalezení správných svalů. I na to ale existuje jednoduchý trik, kdy se na toaletě pokusíte zastavit proud moči. Povedlo se? Pak jste použila právě ty svaly, na které je potřeba se zaměřit.

Samotné posilování pak spočívá v zatínání těchto svalů. Začněte tím, že je budete stahovat a povolovat v intervalu dvou sekund. A postupně dobu prodlužujte až na deset vteřin. Kromě toho můžete zkusit intenzivní zatínání co největší silou a následné uvolňování. Obě varianty provádějte v sériích po deseti opakováních. Druhou možností, jak tyto svaly posílit, je série cviků techniky Pelvicore. Ty už sice nejsou tak diskrétní, ale můžete je bez problémů provádět třeba doma u televize. Veškeré cviky najdete na internetových stánkách www.programprozeny.cz nebo www.tenalady.cz.

Nečekejte ale, že se výsledky dostaví hned. Tak jako na spoustu jiných dobrých věcí v životě, i tady si budete muset trochu počkat. Zlepšení na sobě budete pozorovat nejdřív ze dva až čtyři měsíce. Ale určitě se všechny shodneme, že trpělivost se tady rozhodně vyplácí. Odměnou vám bude nejen život bez inkontinence, ale také intenzivnější zážitek pod peřinou.

Reklama