Mnohá žena v těhotenství rozkvete a zkrásní. Pro těhotenství se také používá výraz „být v jiném stavu“. Nastávající maminky opravdu procházejí obdobím mnoha změn, označení „jiný stav“ je tedy na místě. Některé změny jsou příjemné, jiné už méně. Mezi ty nepříjemné se řadí také inkontinence, samovolnými úniky moči trpí kolem poloviny těhotných žen.

Proč k inkontinenci v těhotenství a po porodu dochází?

Čím víc děťátko roste, tím víc tlačí i na svaly pánevního dna. Ty se tak extrémně napínají, výjimkou bohužel nebývá ani jejich poškození. Ztrácí svou účinnost a může tak docházet k samovolným únikům moči. Příčinou jsou i hormonální změny. Jejich vlivem jsou svaly pánevního dna v těhotenství měkčí a hladší, aby usnadnily porod vašeho děťátka. Kvůli ochabnutí svalů může docházet k únikům moči u maminek i po porodu.

Nemusí to tak být napořád
Dobrou zprávou je, že inkontinence, která se objeví v průběhu těhotenství nebo po porodu, často bývá přechodná a je možné se jí zcela zbavit. Chce to ale čas a snahu, spoléhat se na samovolné vyřešení problému se rozhodně nevyplácí. Prvním krokem by měla být vždy návštěva lékaře, ať už je to praktický lékař, gynekolog nebo urolog, který maminkám vše objasní a doporučí nejlepší řešení. Při lehké formě inkontinence je dobré zařadit do denního režimu cvičení a posilování svalů pánevního dna. Mnoho žen, které v souvislosti s těhotenstvím zažívají inkontinenci, zjistí, že Kegelovy cviky jim mohou výrazně pomoci. Dnes jsou dokonce považovány za plnohodnotnou metodu konzervativní léčby, která navíc výborně funguje také jako prevence. Je ale třeba obrnit se trpělivostí, výsledky se dostaví až po delší době. Při pravidelném cvičení by mělo ke zlepšení dojít zhruba po 2 až 4 měsících.

Nenechte se úniky moči omezovat
Při řešení inkontinence jsou kvalitní absorpční pomůcky tím, co by ve vaší toaletní taštičce rozhodně nemělo chybět. Někoho by mohlo napadnout sáhnout v případě samovolného úniku moči po klasických menstruačních vložkách, jejich použití je ale naprosto nevhodné. Moč je řidší a opouští tělo nárazově a v podstatně větším objemu. K zamezení průsaku na oděv je nutné použít materiály s rychlejší absorpcí, které dokážou tekutinu udržet uvnitř pomůcky. Bakterie obsažené v moči vytvářejí navíc při svém rozkladu silný zápach, jehož pohlcení vyžaduje použití speciálních technologií.
Vyzkoušejte inkontinenční vložky TENA Lady Slim, které jsou přímo určené pro ženy s lehkou inkontinencí. Jsou dostupné ve variantách s různými absorpcemi, v různých velikostech nebo také s křidélky. TENA Lady Slim vám díky inovativní technologii microProtex™ poskytnou trojí ochranu proti protečení, vlhkosti a zápachu. Zajistí tak mimořádný pocit bezpečí a diskrétnosti ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujete. Není tedy třeba bát se nenadálé „nehody“ a vzdát se kvůli problémům s únikem moči jakýchkoli aktivit, které mateřství skýtá.

Nyní můžete zakoupit TENA Lady Ultra Mini a Mini Magic v limitovaném akčním balení s dárkem.

Jsou k dostání online nebo ve vaší lékárně.

Více informací najdete na tenalady.cz.


 

Reklama