Neléčená inkontinence vede mnohdy ke zhoršení stavu. Kromě hygienických a zdravotních obtíží naruší i psychiku člověka. Vyhýbáme se aktivitám, které jsme měli dřív rádi. Přestáváme se setkávat s přáteli, bojíme se vyrazit do kina nebo divadla, cestování je pro nás tabu. Často je narušen i rodinný a partnerský život.  Je stále mnoho lidí, kteří se za svůj problém stydí a nechtějí jej přiznat ani svému okolí, ani lékaři. Přitom konzultace s lékařem je to první, co byste měla udělat. Ať už je to praktický lékař, gynekolog nebo urolog, každý z nich vám doporučí nejlepší postup, jak se problémů s inkontinencí zbavit, zmírnit její průběh, nebo alespoň minimalizovat jejich vliv na vaše každodenní aktivity.

tena1.jpg

Vytrvalost při cvičení se vyplácí
Při lehké formě inkontinence jsou základním doporučením úprava životního stylu a pravidelné posilování svalů pánevního dna. Pět minut cvičení pánevního dna denně může významně omezit inkontinenci – nebo ji dokonce úplně eliminovat. Jakmile se mu dostanete na kloub, můžete cviky provádět kdekoliv a kdykoliv. Je důležité nevzdávat se a ve cvičení vytrvat, výsledky se dostaví za několik měsíců. Vedle vymizení problémů s únikem moči bude příjemným bonusem i lepší držení těla a zlepšení sexuálních prožitků.

Jak poznat ty správné svaly? Abyste svaly izolovala, začněte svírat svalstvo v okolí konečníku. Poté pokračujte svíráním svalů v okolí pochvy a močové trubice. Pokračujte ve svírání tak, jako kdybyste něco držela v pochvě. Hýžďové a stehenní svaly byste měla mít uvolněné. Svaly vždy na dvě vteřiny sevřete a poté na dvě vteřiny uvolněte. Opakujte tolikrát, kolikrát můžete. Dobu sevření postupně prodlužujte. Druhou variantou je rychlé intenzivní zatínání svalů.  Vedle těchto cviků zkoušejte zatínat svaly i ve chvílích, kdy je to potřeba – například při smíchu, kašli nebo zvedání těžších věcí. Podívejte se na více tipů.

Upravte svůj životní styl
Inkontinenci může také významným způsobem ovlivnit životní styl. Je dobré hlídat si váhu, pacientky s nadváhou mohou zaznamenat zlepšení problému už při úbytku několika kilogramů. Je také doporučováno nekouřit, vyhýbat se vyšší konzumaci kávy a alkoholu. V žádném případě byste neměli omezovat pitný režim. Když nebudete pít dostatek vody, výsledkem může být, že váš močový měchýř přestane správně fungovat. Pro správnou hydrataci se doporučuje vypít alespoň šest sklenic denně. 

Nenechte se inkontinencí omezovat
Mimo samotnou léčbu hrají zásadní roli také kvalitní absorpční pomůcky. Není rozhodně správné řešit potíže s únikem moči klasickými hygienickými vložkami. Moč je totiž řidší a opouští tělo nárazově a v podstatně větším objemu. K zamezení průsaku na oděv je nutné použít materiály s rychlejší absorpcí, které dokážou tekutinu udržet uvnitř pomůcky. Bakterie, které jsou přítomné v moči, vytvářejí navíc silný zápach, k jehož pohlcení je třeba použití speciálních technologií.

TL-Slim.jpg

Vyzkoušejte inkontinenční vložky TENA Lady Slim, které jsou přímo určené pro ženy s lehkou inkontinencí. Jsou dostupné ve variantách s různou absorpcí, v několika velikostech nebo také s křidélky. TENA Lady Slim jsou díky inovativní technologii microProtex™ tenké, a přesto bezpečné a poskytnou vám trojí ochranu proti protečení, vlhkosti a zápachu. Zajistí vám tak mimořádný pocit bezpečí a diskrétnosti ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujete.

Nyní můžete zakoupit TENA Lady Slim Ultra Mini a Mini Magic v limitovaném akčním balení s dárkem – cestovní krabičkou.

Jsou k dostání online nebo ve vaší lékárně.

Více informací najdete na tenalady.cz.


 

Reklama