Máte ráda čokoládu? Představte si, že byste se mohla živit tím, že byste ji ochutnávala... takové štěstí má manažerka kvality v čokoládovně Carla, Ing Eva Slavíková. Jak může laik rozpoznat kvalitní či nekvalitní čokoládu nebo jaké jsou nové trendy a chutě nás, zákazníků, to vše nám prozradila v následujícím rozhovoru.

Ing. Eva SlavíkováCo obnáší pozice manažera kvality v čokoládovně? 
Ať jste manažerem kvality v čokoládovně, nebo v jiném potravinářském podniku, máte na starosti velmi podobné záležitosti. Ovšem v čokoládovně to máte zpříjemněné tím, že pracujete s chuťově neodolatelným produktem a myslím si, že je příjemné říct, že mezi Vaše každodenní povinnosti patří senzorické hodnocení čokoládových výrobků. :) Jinak, jako manažer kvality odpovídáte za to, že výrobky které jdou na trh, jsou vyrobené dle všech nastavených interních a zákonných požadavků a jsou zdravotně bezpečné.

 

Jakou čokoládu máte osobně nejraději?
Před tím, než jsem nastoupila do společnosti Carla, preferovala jsem vždy mléčnou čokoládu. Ovšem po pár týdnech zde se ze mě stal milovník hořké čokolády.

Jakou čokoládu lidé nejčastěji preferují? 
Co jsem měla možnost číst různé preferenční průzkumy, tak prý platí, že muži obecně preferují mléčné čokolády a ženy údajně tíhnou k čokoládám hořkým. Nemyslím si, že to lze takto obecně shrnout. Preference se liší také stát od státu. Stále ale platí, že mezi nejoblíbenější příchutě patří mléčná čokoláda s oříšky.

Jaké jsou nové trendy a chutě zákazníků?
U obsahu kakaové sušiny máte zákonem daný minimální obsah pro každý typ čokolády, tak můžete jen tento obsah navyšovat, a co se týká příchutí, tak fantazii se meze nekladou. Myslím si, že lidé i rádi experimentují a vyzkouší různé druhy ovoce, ovocných i tukových náplní nebo kombinací čokolád. Dražované (obalené v čokoládě) ovoce i oříšky jsou také oblíbenou pochoutkou. Pro mě osobně bylo překvapením, jak osobitě a chutně se dá do čokolády zakomponovat například chmel.čokoláda

 

Může i laik poznat nekvalitní čokoládu?
Každý může poznat nekvalitní výrobek, když se naučí číst v etiketách výrobků (to platí obecně pro všechny potravinářské výrobky) a ví, co má hledat. Na etiketě vždy musíte mít uvedené sestupné složení výrobku, tak už to je první vodítko. U čokolád do složení patří kakaová hmota, cukr, kakaové máslo, kakaový prášek, u mléčných čokolád také mléčné složky, emulgátor (nutný pro úpravy rheologických vlastností) a můžete tam ještě nalézt např. aroma, ale samozřejmě ne čokoládové, to je legislativně zakázané.

Na co by si měli dát zákazníci pozor před velikonočním nákupem?
Asi hlavně na to, aby opravdu nakupovali výrobek označený jako čokoláda, a ne označený jako čokoládová nebo kakaová pochoutka nebo výrobek s příchutí čokolády. Podívala bych se i na složení, aby bylo použito jen kakaové máslo a žádné rostlinné tuky (i když jsou legislativně do 5 % povoleny). Přijdou mi totiž ve výrobcích pro děti absolutně zbytečné.

Proč se na trhu objevují nekvalitní čokoládové adventní kalendáře?
Když je poptávka, tak je i nabídka. A dokud to jsou zákazníci ochotni kupovat tak... Dobrý výrobek prostě nejde vyrobit levně a pod cenou. Kvalitní suroviny také něco stojí. Mohu říct, že jsem šťastná, že naše společnost má takovou politiku, že prostě nekvalitní a cenově nesmyslně levné výrobky nevyrábíme, a naopak nám jde o kvalitu a kvalitní suroviny.

čokoláda

Jaký je podle Vás ideální obsah kakaa v kvalitní čokoládě?
Jak jsem již říkala, minimální obsahy kakaových součástí jsou stanoveny vyhláškou pro každý typ čokolád. Třeba u hořké čokolády někdo preferuje 60 %, protože to je pro něj chuťově dobře vyvážené, jiný nedá dopustit na 70% hořké čokolády a někdo má chuťové buňky nastavené ještě na vyšší obsahy kakaových součástí.

Jak jste se k takovéto pěkné profesi dostala?
Byla to náhoda, za kterou jsem velmi vděčná. Měla jsem štěstí, protože když jsem po škole hledala práci, tak se zrovna tady uvolnilo místo nejdříve do laboratoře. Jsem velmi ráda, že mi i přes mé nezkušenosti a nízký věk dalo vedení šanci.

Pokud byste musela z jídelníčku vypustit maso, nebo čokoládu, co byste si vybrala?
Dlouhodobě bez masa si jídelníček nedokážu představit, nemusím ho mít každý den, ale nemít ho vůbec, to bych nechtěla. Čokoláda je pro mě příjemným zpestřením, ale ne nutností.

Máte vůbec chuť na čokoládu mimo zaměstnání?
Stále mám ráda čokoládu, té se snad nejde přejíst.

Jaká je historie čokolády Carla? Je tato čokoláda ryze česká?
Čokoládovna byla založená přímo na zelené louce roku 1992. Vše se budovalo úplně od začátku. Je to plně český, rodinný podnik. Nejdříve se začínalo s výrobou polotovarů – polev pro cukráře, pekaře, zmrzlináře, a teprve později došlo i na výrobu pravé čokolády a hotových výrobků z nich, jako jsou čokoládové tabulky, pralinky, tyčinky apod.čokoláda

Odkud berete ingredience na výrobu čokolády?
Výchozí suroviny bereme od renomovaných zahraničních dodavatelů a ty, které lze nakoupit v Čechách, jako je např. cukr nebo mléčné složky, nakupujeme zde.

Reklama