Máte někdy pocit, že se vám smůla lepí na paty? Pokud tyhle pocity neznáte, tak mně se zrovna dějí... nelepí se mi zrovna na paty, ale na kůži v podobě infikovaného hmyzu, co cucá krev!

csddc

V březnu jsem díky exotické dovolené zápasila s nemocí, co se jmenuje horečka chikungunya. Asi jste o takové nemoci neslyšeli, já o ní prvně slyšela na Bulovce na oddělení tropických nemocí. Na Bali mě kousnul a cucal mi krev infikovaný komár, který tuhle nepříjemnou virózu způsobuje. Tři měsíce jsem se teď šetřila, čekala jsem, až mi odezní bolesti kloubů a já budu moci nazout běžecké boty, a jakmile budu úplně zdravá, poběžím mezi luka a lány… teď už mi ten limit odezněl, tak jsem se na to těšila.

Jen to zase přišlo. Nečekaně. Před 2 týdny jsem si vyndala z lýtka klíště. Jak jsem plela zahrádku, odněkud přilezlo, zalezlo pod kalhoty a dva dny cucalo, než jsem ho objevila. Po vyndání se nedělo nic. Ale teď, po 14 dnech, mi najednou vylezl na tom místě flek o průměru 10 cm, pěkně červenej, nabělalej po okraji, prostě příznak borreliózy.

Tak si říkám, svině jedna malá, proč zase vlezla na mě? Na druhou stranu – ještě že se mi ten flek objevil, taky se objevit nemusel a já bych se neléčila a byla by to pak hrůza, když se tahle zákeřná nemoc neléčí..

Takže boty na běhání ještě zůstanou minimálně měsíc na svém místě a já se mezitím budu ládovat antibiotiky a hubit nechtěné bakterie borreliózy. Tak dobře, nedá se nic dělat, budu pokorná pacientka a chci být zdravá.

Doufám, že už mě tahle smůla opustí, a ještě mě nekousne něco dalšího, infikovaného. Fakt už nic takového nechci!

Psala jsem to teď jenomu kamarádovi, a ten mě pobavil, protože mi napsal: „No prosim te, to snad neni mozny! K narozeninam ti koupim karton repelentu, vhodnejsi darek me pro tebe nenapada!“

Takže i když malý, ale šikovný, tak dokáže být hmyz ve své zákeřnosti. Očkování proti klíšťovce naštěstí mám, pokud ho nemáte, prý jsou dle mé lékařky opravdu letos klíšťata přemnožená a hladová… a je to hned, i když si myslíte, proč by lezla zrovna na mne…

Čtete také:

Reklama