Asi před rokem jsem byl na výletě s kamarádem, někde jsme seděli a já si otevřel plechovku piva. On na to, že pivo z plechovky nikdy nepije. Já na to jako proč. On na to, že se nedávno stalo, že nějaká partička lidí jela někam na vodu a vzala si s sebou i plechovkový piva. Jednomu z nich se udělalo druhej den špatně, odvezli ho do nemocnice a on za tři dny i přes snahu doktorů umřel. V nemocnici, teda bohužel pozdě, zjistili, že se nakazil akutní leptospirózou.

Tuhle nemoc roznášej potkani. Ve skladech, kde se takový plechovky skladujou, běhá plno potkanů a krys, a ty chčijou na ty volně ložený plechovky. A právě potkaní moč roznáší tuhle smrtelnou nemoc.

Takže jako že prej nemám nikdy pít pivo z plechovky, a když jako piju něco z plechovky, mám její vršek dobře omejt vodou s jarem.


A co si myslíte o tomhle případu? (převzato z Černé sanitky) Taky radši nepijete přímo z plechovky? Popravdě řečeno, mně to vždycky připadalo poněkud eklhaft i bez leptospirózy... Navíc se z plechovky špatně pije :-)

Soutěž: „Host bez rozmluvy za bečku stojí. Kdo sedí u stolu toliko s břichem a zuby, měl by zůstat raději v oslí stáji."

Reklama