5ec3b3089405cobrazek.png
Infekce dolních močových cest způsobují převážně mikroorganismy, které pocházejí z našeho těla. Důvodem je anatomická blízkost urogenitálního traktu a konečníku. Mezi baktérie vyvolávající infekci jsou nejčastěji ty bakterie, které se vyskytují ve střevní mikroflóře hlavně Escherichia coli, v menší míře Enterococcus faecalis, Proteus mirabilis a další. V největší míře pronikají tyto baktérie přes močovod. Tyto infekce se dají poznat i podle charakteristických příznaků, ke kterým patří: častější nutkání na močení doprovázené pálením a štípáním, bolestí v okolí močového měchýře či pocitem plnosti, ale bez horečky.

Infekce horních cest močových je zastoupena pyelonefritidou, která může být akutní nebo chronická. Ta se na rozdíl od předchozího typu horečkou projevuje, dále lumbální citlivostí, bolestivostí, zimnicí a třesem. Objevit se může také průjem nebo pocit nevolnosti, který se může projevit až zvracením. Klasickou léčbu je možné doplnit užíváním léčivých rostlin. Ty mohou být v různých formách, z nich prokazatelně účinné jsou volně prodejné léky, například Canephron.

Zeměžluč, libeček a rozmarýn

5ec3b37e28df6obrazek.png
Jejich kombinace, respektive kombinace v nich obsažených účinných látek včetně zmíněné kyseliny rozmarýnové, je tou správnou volbou k léčbě jak akutních, tak i opakujících se zánětů močových cest.

  • O libečku - široce využívaná bylinka z rodiny miříkovitých. Užívá se ve velké části Evropy a jihozápadní Asii. Je používána jako doplněk jídla a přírodní lék s velkým množstvím zdravotních účinků například podpora správné funkce ledvin.
  • O zeměžluči - tato bylina je známa také pod názvy antoryjka, cintorie, čantoryjka, hlístník, , hořká bylina, koření tisícizlaté, tisícero koření, zeměžluč menší nebo žluč země. " Zeměžluč lékařská obsahuje hořčiny, glykosidy (gentiopicrosid), pryskyřice, mastné kyseliny, flavonoidy, třísloviny nebo silice. V léčitelství se využívá kvetoucí nať, nejlépe na počátku květu. Pokud se odstřihne pouze horní část natě, rostlina zpravidla v sezóně znovu vykvete.
  • O rozmarýnu - rozmarýn má pravlast v hornatých oblastech Středozemního moře, kde roste planě dodnes. V našich podmínkách se pěstuje jako hrnková rostlina. Miluje slunce, velmi mu proto svědčí pobyt venku prakticky po většinu jeho vegetačního období. Na rozdíl od většiny rostlin mu intenzivní sluneční paprsky nevadí, ale naopak napomáhají k jeho větší aromatičnosti i vůni. 

5ec3b368cf320obrazek.pngCanephron lze užívat samostatně nebo i v kombinaci s antibiotiky. Canephron může pomoci ulevit již od prvních nepříjemných a bolestivých příznaků infekce. Canephron obalené tablety je k dostání bez receptu v lékárně. Canephron obalené tablety je lék k vnitřnímu užití. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták.  Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Více na CANEPHRON.CZ
5ec3b357acd2cobrazek.png

Reklama