m

Mohlo by se zdát, že průmyslové prvky jsou drsné, neosobní, studené, příliš masivní a hodí se tak akorát do sběrných surovin. A když, tak do velkorysých loftových interiérů. Ano, v běžných, tradičně zařízených bytech byste je hledaly asi těžko, ale jsou i takové, v nichž hrají důležitou roli a propůjčují jim určitý půvab. Nevěříte? Podívejte se a možná změníte názor.

Industriální styl chce výtvarného ducha, notnou dávku odvahy a hlavně představivost. A to všechno mají designéři industrial stylu, kteří hledají inspiraci ve starých vysloužilých dílnách, průmyslových halách, či kovošrotech a předmětům, o které by jiní ani nezakopli, dávají nový smysl a půvab.

Hlavním materiálem je kov od lehkého a tvárného plechu, až po masivní, těžkou litinu. Používají se jak samostatné prvky jako jsou židle, stoly, šatní skříňky, či svítidla, ale i jednotlivé fragmenty, které bývaly součástí různých strojů a průmyslových zařízení. Ty pak kombinují s ušlechtilými materiály, jako je sklo, dřevo, nebo kámen a vznikají tak úplně nové artefakty, které mají svou výtvarnou hodnotu.

Ať se nám industriální styl líbí, nebo ne, určitě má své místo v současném interiérovém designu.

Jak se vám líbí?

Foto: facebook Elle Decoration

Čtěte také:

Reklama