zepterVařením se v každé domácnosti spotřebuje hodně času a energie, tedy peněz. Indukční vaření šetří oboje. Ať už vaříte rádi nebo z povinnosti, indukční vaření vám oproti klasickým metodám vaření přináší řadu výhod.

U tradičních elektrických a plynových sporáků se nejdříve ohřívá hořák, potom vnější část nádoby, a teprve poté dochází k přenosu tepla do vnitřní části nádoby a do jídla. Tento proces zabere velké množství času a spotřebuje mnoho tepelné energie. Tomu odpovídá i účinnost jednotlivých metod vaření: u plynu je to pouhých 40 procent, u elektřiny 47 procent a u halogenu 58 procent. Při indukci se zužitkuje celých 90 procent tepla.

S indukčním ohřevem se teplo vytváří přímo v nádobí a proces vaření začíná okamžitě. Jakmile nádobí z indukčního vařiče odstavíme, přenos tepla se okamžitě zastaví. Na rozdíl od tradičních hořáků není varná deska teplejší než nádoba. Indukční vařič je založen na Joulově efektu - cívka vařiče vytváří silné elektromagnetické pole, které při průchodu kovovým předmětem (nádobou) indukuje teplo. To znamená, že teplo nevydává indukční vařič, ale teplo vzniká přímo uvnitř nádoby.

Kromě efektivnějšího a rychlejšího zahřátí nádoby je zde výhoda téměř nulového rizika požáru v situaci, kdy zapomeneme vařič vypnout. Rovněž když zahřejeme tekutinu nebo tuk tak, že přetečou, neexistuje riziko připálenin, protože plotýnka není horká. Hospodyňky určitě vědí, jak obtížně se připáleniny z tradičního hořáku odstraňují. Vaření na indukčním vařiči je také příjemnější a pohodlnější, protože příliš nezvyšuje teplotu v kuchyni, což oceníme zvláště v parném létě.

zepterKromě varných nádob, které jsou vhodné i k indukčnímu vaření, nabízí společnost Zepter také samostatný indukční vařič. Díky nejmodernějším technologiím zajišťuje vařič Zepter rychlejší, jednodušší a úspornější přípravu jídel. Indukční vařič Zepter je vybaven pokročilým dotykovým ovládáním, časovým spínačem a ovladačem teploty, kterou lze nastavit v rozmezí 60 ˚C až 240 ˚C, tomu odpovídá příkon od 100 W do 2000 W. Přístroj lze umístit na jakýkoliv povrch, na kuchyňský pult, na stůl i jinam. Díky kompaktnímu provedení jej lze bez problémů vzít sebou na chatu nebo na dovolenou.

Snadno přenosný indukční vařič Zepter TF-993 (39,5 x 33,5 x 7,4 cm) má indukční varnou desku s velikostí 25 x 25 cm. K maximálně komfortní přípravě pokrmů přispívají dotyková tlačítka pro přesné nastavení varného výkonu, teploty a délky vaření. Veškerá nastavení je možné sledovat na integrovaném displeji. Bezpečnost uživatelů zajišťuje světelný indikátor, který se rozsvítí, když teplota varné desky překročí 60 ˚C.

Oválný indukční vařič TF-994 má rozměry (37,5 x 32 x 7,5 cm), průměr kulaté varné plochy je 25 cm. Ovládání i možnosti vařiče jsou podobné jako u předchozího modelu, rozdílem je maximální výkon 1600W.

K vaření na indukčním vařiči se hodí nádoby z ušlechtilé oceli (CrNi 18/10) určené pro indukční vaření, nádobí vyrobené z oceli se smaltovým povrchem, litinové nádobí se smaltovaným dnem nebo bez a hliníkové nádobí se speciálním kovovým dnem.

Více informací o výrobcích Zepter najdete na www.zepter.cz

Chcete nám něco k tématu a nádobí Zepter napsat? Pak můžete na redakční e-mail (do předmětu prosím připište „Zepter“: redakce@zena-in.cz

 

Reklama