Indukční vaření patří mezi nejmodernější a nejúspornější způsoby přípravy jídel. Kromě obrovské úspory elektrické energie oceníte především neuvěřitelnou rychlost ohřevu, naprosto bezpečný provoz, jednoduché ovládání i snadnou údržbu varných desek.

Hp tronic

100% využití energie

U klasické sklokeramické desky se nejdříve zahřívá varná plocha a teprve potom varná nádoba. U indukčních varných desek se ohřívá přímo dno nádoby, proto je také ohřev pomocí indukce podstatně rychlejší a úspornější. Navíc není třeba ani přemýšlet nad velikostí hrnce a právě používané plotýnky - i při použití malé nádoby na větší plotně bude docházet pouze k ohřevu dna použitého hrnce. Tento typ ohřevu je efektivnější a nedochází k tepelným ztrátám.

Jak indukce funguje?

Indukční varná deska využívá jako zdroj tepla indukci elektromagnetických proudů v kovové ploše. Teplo je vytvářeno přímo ve dnu hrnce nebo pánve a tím je zajištěna minimalizace tepelných ztrát a minimální ohřev okolí plotny. Samotná plotna není přímo ohřívána, zahřívá se pouze sekundárně od horkého dna nádoby, proto varná plocha rychleji chládne a je tak minimalizováno spálení při náhodném doteku. K zabezpečení nechtěné manipulace s ovládáním varné desky je určena dětská pojistka, kterou mají všechny indukční desky Goddess v základní výbavě.

Maximální bezpečnost

Proces indukčního ohřevu se nikdy nespustí bez přítomnosti nádoby na sporáku. Indukční desky se totiž okamžitě automaticky vypínají při ztrátě kontaktu s nádobou. Okolí indukční plotny je pouze mírně teplé, i když se hned vedle vaří voda. Samotná plotýnka se samozřejmě zahřeje od varné nádoby a část tepla akumuluje. Řada indukčních desek má proto i ukazatele zbytkového tepla, aby upozornily, že toto zbytkové teplo lze ještě nějakým způsobem využít. Například pro udržení teploty již uvařeného pokrmu.

Doporučené nádobí

Používané nádobí je v tomto případě klíčové, i když by se dalo říct, že je to jediné, na co si musíte dát u indukčních desek pozor. Indukční varné desky ohřívají pouze nádoby z feromagnetických materiálů, nádobí musí být jednoduše kovové a to, jestli vlastníte správnou sadu varných nádob zjistíte jednoduše - přiložíte ke dnu nádoby magnet. Pokud magnet drží, máte vyhráno, nádoba je z vhodného materiálu.

Za zkoušku nic...

Hp tronic

Pokud tedy zvažujete koupi nové varné desky, určitě zvolte indukční způsob vaření. Vyzkoušet můžete například modely značek Hyundai či Goddess v podobě jedno, dvou nebo 4-plotýnkových indukčních desek. Určitě Vás také potěší jejich příznivé ceny.

Indukční jednoplotnový vařič Goddess IC120
Indukční vařič Goddess IC 120 je vybaven jednoplotnovou sklokeramickou varnou plochou, vhodnou pro nádoby s průměrem dna 12 až 26 cm. Vařič nabízí 10 stupňů výkonu (od 60 do 240°C), přičemž změna teploty se, oproti klasickým vařičům, projeví téměř okamžitě. Jistě také oceníte časovač (až 180 min), který po uplynutí požadovaného času vařič vypne.

Indukční dvouplotnový vařič Goddess IC230
Velmi elegantní dvouplotnový indukční vařič velmi rychle reaguje na změnu teploty a i když tekutina vyvře, deska se velmi snadno udržuje. Indukční vařič Goddess IC 230 je vybaven sklokeramickou varnou plochou o rozměrech 69 x 42 cm se dvěma varnými zónami vhodnými pro nádoby s průměrem dna 12 až 26 cm. Snadno se ovládá pomocí dotykových tlačítek. Vařič nabízí 5 stupňů výkonu a časovač až na 180 minut. Nastavení a udržování teploty je možné v rozmezí 60 až 240°C v krocích po 20 °C.

Indukční čtyřplotnový vařič Goddess IC420
Čtyřplotýnkovou varnou desku lze využívat samostatně nebo ji zabudovat do kuchyňské linky. Její rozměry jsou 58 x 51 cm. Luxusní vzhled moderního vařče podtrhuje i elegantní dotykové ovládání. Deska Goddess IC 420 je vhodná pro nádoby s průměrem dna 12 - 26 cm. Teplotu lze regulovat v osmi stupních, využít lze i časovač nastavitelný na 99 minut. Jedna z plotýnek navíc využívá i funkci Boost pro okamžité zvýšení příkonu až na 2 600W pro expresní ohřev.

Indukční dvouplotnový vařič Hyundai IND 210
Dvouplotýnkový indukční vařič Hyundai se hodí do menších domácností, ale i na chaty, chalupy, či do karavanu.

Indukční vařič Hyundai IND 210 nabízí dvě plotýnky pro nádoby s průměrem dna 12 - 26cm.

Deska Hyundai IND 210 je ovládána pomocí moderního dotykového ovládání, potraviny lze ohřívat při teplotách 60 - 240°C. Vařič nabízí také časovač až na 180 minut s automatickým vypnutím po vypršení zvolené doby ohřevu. Bezpečnost provozu indukčního vařiče zvyšuje také automatické vypnutí plotýnky po odstavení nádoby z keramické plochy.

O zvolené teplotě a jednotlivých funkcích Vás bude informovat displej a světelné LED kontrolky.

Indukční jednoplotnový vařič Hyundai IND 122
Jednoplotnový indukční vařič s keramickou deskou o rozměru 280 x 280 mm je vhodný pro nádoby s průměrem dna 12 - 26 cm. Má keramickou varnou desku, která je studená na dotyk, což zajišťuje vysokou bezpečnost. Má10 volitelných stupňů ohřevu: 400 - 2000 W a možnost nastavení teploty a její udržování v rozsahu 60 - 240 °C s krokem 20 °C
Disponuje časovačem na až 180 minut s následným vypnutím.

Více informací najdete na www.goddess.cz nebo na www.hyundai-electronics.cz

 

Reklama