Dnes večer se můžete nechat okouzlit krásou indické hudby a tance. Co proto musíte udělat? Jen málo – stačí vyrazit do strašnického divadla Solidarita na představení skupiny Damaru.

DAMARU vychází z tradic severoindického klasického chrámového tance kathak. To je stále živá forma tradičního tance, která dává současným indickým umělcům možnost používat i nové choreografické prvky. To je jen jedno z mnoha kouzel kathaku.

Damaru vám umožní setkání s indickým tanečním a hudebním uměním, ovšem budete mít také možnost sledovat, jak se s výše jmenovaným vypořádávají Evropané se svými kulturními zkušenostmi. Hudební část je košatější i o zvuk neindický – didgeridoo či moderní samplovací technologie.

Srdcem Damaru je choreografka a tanečnice Ivana Hessová, která rovněž kathak vyučuje. Dnes večer bude tančit se svou dcerou Anežkou, jenž se tomuto tanečnímu umění věnuje od dětských let.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kdy a kde? Představení začíná dnes večer v 19 hodin ve Strašnickém divadle Solidarita.
Jak se tam dostanete? MHD – metro trasa A, stanice Strašnická a pak tramvají č. 7 do stanice Zborov nebo metro trasa A, stanice Želivského a tramvají číslo 11 stanice Zborov.

Více informací: www.kathak.wz.cz  

   
Reklama