Kde se Monopoly vlastně vzaly? Jejich otcem byl Američan Ch. B. Darow, který si v roce 1933 hrací plochu prostě nakreslil na omyvatelný ubrus a jemu i jeho přátelům se moc líbilo být alespoň na chvíli velikými magnáty disponujícími ohromnými finančními obnosy. Když poptávka po stále oblíbenější hře rostla, chtěl Darow práva na její vydávání prodat firmě Parker Brothers, která ji však nejprve odmítla, ale nakonec změnila názor. Ke svému štěstí, protože v roce 1935 už byly Monopoly nejoblíbenější hrou v Americe a do dnešního dne se prodalo již více než 200 milionů kusů této hry na celém světě v 26 jazykových mutacích.
Od roku 1973 se dokonce pořádá mistrovství světa ve hře Monopoly. A tohoto klání se letos můžete zúčastnit i vy nebo někdo z vašich příbuzných či přátel, pokud se přihlásíte na Mistrovství ČR (a pochopitelně pokud je vyhrajete). Více informací najdete na oficiálních stránkách Monopolů www.monopoly.cz kde je také zavěšen formulář přihlášky (kromě toho ji najdete v časopise ABC a na serveru centrum.cz). Tu pak již stačí zaslat do 15. srpna na adresu organizátora, jímž je společnost Picollo, Pernerova 35, 186 00, Praha 8 - Karlín nebo e-mailem na adresu: mailto:info@piccolo.cz nebo na www.monopoly.cz. Zároveň probíhá i soutěž o nejlepší slogan pro hru Monopoly, jehož autor poletí na zájezd s CK Fischer.


Z přihlášených bude vybráno 144 účastníků Mistrovství, kteří se utkají u 24 stolů 9. září 2000 ve Vinohradském pavilonu v Praze. Absolutní vítěz se zúčastní Mistrovství světa v Monopolech v Torontu, které proběhne 20. až 23. října 2000.