Dnem 20. ledna se indiánský horoskop přesouvá do znamení vydry, a její vláda potrvá až do 18. února. Tyto zrozence ovlivňuje vzdušný živel (myšlení, rozum, pohyblivost, bystrost) a vládne jim severní vítr, přinášející uzdravení a obnovu.

Indiáni považovali vydru za velmi hravé a svým způsobem i roztomilé zvíře. Byl to symbol něčeho nového, změny k lepšímu. V mnoha mýtech vystupovala vydra jako bytost se schopností zahnat obavy a strasti. Přinášela naději a sílu pokračovat v započaté cestě. Na poutích bájných hrdinů se objevovala jako průvodce a poutníkův pomocník.

vydra

Díky optimismu a životnímu nadšení zvládají lidé zrození v totemu vydry existenční trampoty neobyčejně lehce. To, co jeden vidí jako svízel nebo těžkost, chápe vydra jako výzvu či hru. Ke všemu přistupuje s humorem, druhého dokáže podržet i v těch nejhorších chvílích. Proto jsou tito lidé ve společnosti velice oblíbení. Mívají hodně přátel, jsou to dobří společníci a lehce se skamarádí. Bývají také nadaní, vynikají aktivitou, pracovitostí a mají neobyčejný smysl pro spravedlnost. Pokud cítí nějaké příkoří, neváhají okamžitě zasáhnout a pomohou tomu, kdo je podle nich v právu.Y

Nejednou však mívají nápady, jejichž realizace končí nejdál někde v polovině, většinou jsou schopni udělat jen první krok. Jejich představy a plány jsou většinou reálné jen v jejich fantazii. Neumí rozlišit utopii od uskutečnitelných vizí. Pak potřebují někoho, kdo by je podržel na zemi. I když si to nepřipouštějí, konstruktivní kritiku potřebují, jinak by zbytečně spotřebovali příliš mnoho energie a času na realizování svých nerealizovatelných projektů. Z toho vyplývá i určitá nestálost, zásadní věci neumějí brát příliš vážně.

Možná by bylo dobré, aby se tito lidé naučili určité disciplíně, pak se v jistých záležitostech snad dostanou dál než jen do půlky. Dejte si na ně pozor. Vydry bývají dobrými kamarády, ale díky jejich přelétavé povaze mohou společnost, ke které se hlásí, změnit ze dne na den. Pokud jim něco přestane vyhovovat nebo se cítí být příliš svázaní, prostě zapomenou a přidají se jinam. Podobně je to i v partnerském soužití. Neobejdou se bez volnosti a neumějí se usadit. Řeknou-li navždy, je to tak na pár let. Potřebují druha, který by jim vycházel vstříc a který by se toulal a poznával vše nové s nimi. Vydra prostě není příliš domácký typ. :-) 

Báseň starého Indiána

Nezajímá mě, z čeho žiješ,

chci vědět, po čem toužíš

a zda máš odvahu setkat se s touhou svého srdce.

Nezajímá mě tvůj věk,

chci vědět, jestli bys riskoval,

aby se na tebe dívali jako na hlupáka kvůli tvé lásce, snu,

nebo dobrodružstvím,

aby si opravdu žil.

Nezajímá mě, jaké tvé planety stojí spolu s měsícem.

Chci vědět, jestli ses dotkl středu svého smutku,

zda v tobě zanechala v životě rány zrada

a zda ses už kvůli strachu z dalších bolestí stáhl.

Chci vědět, jestli by si uměl žít s bolestí,

s mou, či s tvou.

Jestli umíš divoce tančit a nechat,

aby tě extáze naplnila až po konec tvého prstu bez toho,

aby si mávl opatrnosti, nebo tomu,

abychom byli realisté,

nebo abychom pamatovali na hranice lidského bytí.

Nezajímá mě, jestli příběh, který mi povídáš, je pravdivý.

Chci vědět, jestli dokážeš někoho zklamat, 

abys byl pravdivý k sobě samému,

a jestli umíš snést obvinění ze zrady proto,

aby si nezradil svou vlastní duši…

Čtěte také:

Reklama