Kdo z nás se alespoň jednou v životě nezabýval charakteristikou sebe sama podle znamení, ve kterém se narodil? Takových lidí je zřejmě asi velmi málo. Při takové cestě do hlubin vlastní duše jsou nám po celá staletí osvědčenými pomocníky horoskopy. Přiznám se otevřeně, já sama je mám velmi ráda.

horoPokud se mi naskytne příležitost prostudovat si nějaký, který ještě neznám, jsem nadmíru potěšena! Mimo náš tradiční zvěrokruh je mým oblíbeným i horoskop čínský a v poslední době i horoskop indiánský, který mi přijde ve svých soudech velmi trefný. Indiánská kultura patří mezi  ty velmi obdivované. V dnešním světě bych dokonce řekla, že na jejích základech vznikají nová  hnutí, která se indiánským učením a moudrostí do velké míry nechávají inspirovat. Jsem zastáncem všeho původního, všeho, co má nějaký dobrý základ a nosnou myšlenku, která se neomezuje jen na jedince, ale spojuje v kruhu vše živé. Jsou mi vlastní indiánské principy, že všichni jsme součást celku... Staří indiáni také žili v úzkém kontaktu se zvířaty, není tedy divu, že chování lidí srovnávali právě s nimi.sokol

Od  21. 3. do 19. 4. je podle staré indiánské tradice doba Sokola

sokol

Sokolí lid ovlivňuje ohnivý živel, tj. síla, aktivita, tvoření, vůle a činy. Vládne jim východní vítr představující cílevědomost, intuici a učení. Při charakterizování jednotlivých totemů můžeme vycházet ze znalosti života zvířat Kruhu země. Není tomu jinak než v případě znamení sokola. Sokol je dravec, bystrý pozorovatel schopný kdykoliv a okamžitě vystartovat za svým cílem a kořistí. Myslí, že není třeba plánovat, ale jen v pravý čas reagovat. Díky spontánnosti a často i zbrklosti však někdy startuje i tehdy, když nic neuloví. To ho však neodradí od dalších vzletů.

Ve své schopnosti neoblomně věří, a pokud nedosáhne vytyčených met, bere to tak, že se alespoň proletěl a viděl něco nového. Úspěch se pak dříve či později určitě dostaví. Zdravý rozum mu občas zatemní jeho temperament a náhlé emocionální vzplanutí, kdy reaguje prudce a může narazit. Při rychlosti jeho letu to však může Sokola hodně zabolet. To se projevuje i v mezilidských vztazích. Sokolové bývají v jednání s jinými lidmi velmi přímí a nesnášejí přetvářku. Bývají dobrými zaměstnanci - jsou aktivní a svou práci odvedou svědomitě. Pokud si je znepřátelíte, můžete si za to pak sami...

Jedinci narození ve znamení sokola nesnášejí lenochy, prospěcháře, a nezkoušejte hrát s nimi nějakou špinavou hru! Sokol je hned ve vzduchu, řítí se na vás plnou rychlostí a kořistí jste vy. Občas to mezi těmito jedinci vyskytnou poněkud sobecké, hrubé a bezohledné povahy. Pak je lepší nestát jim v cestě, v opačném případě neuniknete boji. 

Právě to je jejich těžký úkol: Vštípit si dovednost naslouchat druhým a naučit se dialogu. Příměru lovec - kořist můžeme použít i tehdy, jde-li o milostné záležitosti. Samozřejmě, Sokol tu vystupuje v roli lovce. Jde přímo na věc, protože nemá čas čekat. :-)

Své lásce dokáže doletět i pro modré z nebe, ale umí se i pořádně rozzlobit, uvidí-li kolem hnízda poletovat nezvaného hosta, klidně si ho dá k večeři. Milí Sokolové, buďte hrdí, ale dělejte kompromisy, každý není Váš nepřítel!

Čtěte také:

Reklama