Indiánský horoskop se dnes, 22. 7., posouvá ze znamení datla do znamení lososa, které vládne až do 21. 8. Tyto zrozence ovlivňuje ohnivý živel (aktivita, tvoření, vůle, činy), vládne jim jižní vítr (cítění, empatie, vnímání). Losos je symbolem neuvěřitelné síly a energie.

Na svých cestách losos zdolává nespočet na první pohled nepřekonatelných překážek. Je to, jako by disponoval nezlomnou vůlí a obrovským motorem, který ho žene vstříc úspěchu. Navíc je od přírody vybaven očividnou mrštností a hbitostí, které mu jeho životní putování ulehčují.

Podobné vlastnosti viděli indiáni i v jedincích narozených v totemu lososa. Lososí lidé vynikají především silnou osobností. Jsou to přirození vůdci. Mají neskutečné sebevědomí, které však rádi vystavují na odiv. Dávají také jasně na srozuměnou, kdo je tu pánem.

SalmonDo čela skupin se nestaví z touhy po moci a ve většině případů nemají nutkání bezohledně vládnout. Jednoduše si myslí, že na to mají, a většinou tomu tak skutečně je. Chtějí skupinu chránit, jsou ochotni za ni nést odpovědnost a přinášet i oběti. Stávali se z nich velitelé a mnohdy vítězové loveckých či bojových výprav. Za své odříkání však musí být ostatními ctěni a ke své osobě musí cítit dostatečný respekt. Jsou-li obdivováni, odmění se. Pokud ale dojdou k závěru, že je skupina spíše využívá a neodměňuje dostatečnou úctou, jednoduše se seberou a odplavou do jiných vod.

Jejich velkorysost a kouzlo osobnosti budí u ostatních sympatie a důvěru. Životní energie z lidu lososa  doslova prýští. Mají dar ostatní strhnout na svou stranu a k uskutečnění jejich vlastních vizí a plánů pak nestojí nic v cestě. Leckdy jsou ostatními obviňováni z nadřazenosti a jindy se nechají omámit svou iluzí neomylnosti a dokonalosti.

Neměli by proto zapomínat na to radit se s ostatními, dát jim také prostor a nevnucovat  všem své pohledy. I když sami jsou o jejich správnosti naprosto přesvědčeni.

Lososi jsou zvyklí žít naplno a pořád být aktivní. Není pak divu, že často trpí srdečními chorobami. Měli by poznat, kdy už je toho na ně moc a jednoduše vysadit. Možná bude těžké uznat svou nahraditelnost, ale vyplatí se to! Je lepší odpočinout si, načerpat síly a pustit se do boje s případnou konkurencí než prohrát boj s infarktem.

Umění žít naplno se projevuje i v partnerském soužití. Rádi si dokazují své schopnosti i na tomto poli. S velkým potěšením flirtují, ale pokud se vztah stane vážným, odevzdají celé své srdce a partnera hýčkají vzácnými perlami donesenými z mořských hlubin. Na oplátku žádají přímé jednání. Upřímnost je jim nade vše, pijí jen čisté víno. Stále však potřebují připomínat své úspěchy a výjimečnost. Pokud prokouknou špinavou hru, odplují a už jen velmi zřídka se vrátí do stejných vod, kde je jednou potkalo zklamání.

Lososi by občas měli sestoupit na zem a uvědomit si, že dokonalý člověk neexistuje. Ostatní lidé mohou přinést taktéž zajímavý pohled na věc. A také by měli více myslet na své zdraví!

Čtěte také:

Reklama