Po oslnivém znamení jelena v indiánském horoskopu přichází na řadu znamení - DATEL. Svou vládu zahájilo včera, 21. 6., a končí 21. 7.

Zrozence přicházející na svět v tomto čase ovlivňuje vodní živel (cit, emoce, empatie, duševno). Na rozdíl od vzdušného jelena jim vládne jižní vítr - cítění, vnímání, empatie.

Dávní indiáni spatřovali v lidech zrozených v totemu datla léčitele a mocné uzdravovatele. Byli přesvědčeni, že stejně jako datel zbavuje stromy nemocí zevnitř a zabíjí škůdce, kteří jsou zavrtání hluboko v kmeni, mohou tito jedinci pomoci svému bližnímu také zevnitř. Traduje se o nich, že příčinu neduhů objeví díky citu, empatii a umění naslouchat. Byli to odjakživa lékaři duše. Stromy totiž indiáni chápali jako důležitý projev života a jako nedílnou součást Velké matky Země. Každý strom podle jejich chápání světa má duši a ten, kdo dokáže uzdravit strom, musí být obdařen velkou mocí.

Datlové velice často dbají na vztah s druhými lidmi. Často by se rozdali, aby bylo vše v pořádku a vše klapalo. Dojde-li ke konfliktu, nesou to velmi těžce, ale znovu se vrhnou do práce a usmiřují se... Jsou to často plaší, možná až ostýchaví lidé, nezřídka se stává, že si kvůli své citlivé povaze staví bariery před okolním světem, aby  se uchránili před eventuálními hrubými útoky.

Citlivost však u nich neznamená slabost. Jsou to naopak silné osobnosti, které si jen tak neochočíte. Jdou si tiše a nenápadně za svým. Dobré vycházení s nimi může pokazit jejich častá náladovost zapříčiněná jejich přehnanou vnímavostí. Pro druhé zapomínají na sebe. Rádi se cítí potřební, s neobyčejnou trpělivostí a sebezapřením se snaží pomáhat druhým. Bývají rovněž výbornými přáteli. Za projevenou náklonnost se dokážou odměnit.

Mít datla za příbuzného a sdílet s ním teplo domova je nesmírným štěstím. Jejich prioritou je zajistit harmonii, klid a zahrnout své blízké péčí. Tato starostlivost však mnohdy přeroste v přehnané opatrování - datlové jako rodiče mají tendenci svým dětem svazovat křídla a co nejdéle oddalovat jejich výlet z hnízda. Datel dítě se zase snaží co nejdéle zůstávat v rodném hnízdě a rodiče by mu do samostatného života měli trochu pomoci, jemně ho vystrčit z hnízda. :-) Může to být těžké, ale určitě se to vyplatí. Malý datel pak většinou dlouho neotálí a už pracuje na vlastním hnízdě.     

Čtěte také:

Reklama